Zbigniew Ziobro

i

Autor: Jacek Domiński/Reporter

Sejm: wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobro odrzucone!

2022-05-26 19:58

Wysyłanie prokuratorów nieprzychylnych zmianom w sądownictwie na drugi koniec Polski. Wydłużenie czasu postępowań i chaos w sądach. Powstanie w Ministerstwie Sprawiedliwości farmy trolli atakujących sędziów krytycznych wobec władzy. To część zarzutów opozycji wysuwanych przeciwko Zbigniewowi Ziobrze (52 l.) przed głosowaniem nad wotum nieufności. - To minister, który pogorszył wszystko, co się da w sądownictwie - mówi nam wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak (55 l.).

– Zbigniew Ziobro jest szkodnikiem i najgorszym ministrem sprawiedliwości ostatnich 30 lat – przekonywał na Sejmowej Komisji Sprawiedliwości poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek (43 l.). Nazwał on ministra „handlarzem posad w Krajowej Radzie Sądownictwa i sądach powszechnych”. Z kolei posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek (48 l.) przypomniała m.in. o „armii internetowych hejterów” działających w Ministerstwie Sprawiedliwości i organizowanie nagonki na osoby odmiennej orientacji seksualnej. 

Ziobro bronił się w ostrych słowach. – Stopień i skala kłamstw oraz inwektyw, którymi państwo raczyliście się posługiwać w swoich wystąpieniach, wskazuje na skalę waszej bezradności i niekompetencji – mówił minister sprawiedliwości, zarzucając opozycji próbę blokowania środków z Unii oraz działanie przeciwko polskiej racji stanu. Jego zastępcy i koledzy partyjni przypominali, że m.in. za kadencji Ziobry zaostrzono kary dla piratów drogowych, a komornicy odzyskali najwięcej pieniędzy w historii. - Minister Ziobro jest symbolem walki ze zorganizowaną przestępczością i jest świetnym ministrem! - dodaje w "SE" wiceminister środowiska Jacek Ozdoba. 

>>>Oto majątek Patrycji Koteckiej, żony Ziobry. Te liczby robią wrażenie

>>>Julia Przyłębska OBERWAŁA od siostrzeńca Morawieckiego. Wujek może się nieźle wkurzyć!

>>>Kaczyński ustąpił Ziobrze! Koniec wojny w koalicji? TYLKO U NAS!

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości?
FB SE ZIOBRO NOWA

i

Autor: SE Jakim ministrem sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro? Użyj jednego słowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE