Jacek Sasin

i

Autor: se.pl Jacek Sasin

Sasin w ostrych słowach o ataku na pracownika Orlen Ochrony. Ciężko uwierzyć

2022-06-07 12:15

Jacek Sasin odniósł się do ataku nożem wobec pracownika Orlen Ochrony. Do zdarzenia doszło ok. godz. 5 w Płocku. Zdarzenie wstrząsnęło polską opinią publiczną. Niczemu niewinny mężczyzna padł ofiarą bestialskiego aktu przemocy i w stanie ciężkim trafił do szpitala. Wicepremier życzył ranionemu pracownikowi powrotu do zdrowia.

- Nieustanny hejt na Orlen, na fuzję Orlen-Lotos-PGNiG, na prezesa PKN Orlen, ten hejt, który jest wykonywany przez polityków opozycji, pchnął - być może - tego człowieka do takiego tragicznego czynu - oznajmił wicepremier Jacek Sasin. - Nieustanny hejt na Orlen, na fuzję Orlen-Lotos-PGNiG, na prezesa Obajtka- ten hejt, który jest wykonywany przez polityków opozycji, pchnął - być może - tego człowieka do takich czynów, do takiego tragicznego czynu - minister aktywów państwowych Jacek Sasin. - Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć do polityków opozycji: opamiętajcie się, przestańcie sączyć jad, przestańcie do opinii publicznej przekazywać fałszywe informacje dotyczące fuzji - dodał. - Orlen-Lotos-PGNiG, to jest fuzja, która będzie służyć Polsce. Bedzie przede wszystkim służyć bezpieczeństwu Polski i nic tego nie zmieni - spuentował. Prokuratura rejonowa w Płocku z rozmowie z PAP oznajmiła, że mężczyzna w stanie ciężkim, ale stabilnym został przewieziony do pobliskiego szpitala. W związku ze sprawą zatrzymano płocczanina w wieku 42 lat. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane, dzięki monitoringowi. - Trwają także przeszukania i inne czynności procesowe, które mają na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia - przekazała Małgorzata Orkwiszewska z prokuratury rejonowej w Płocku.

Express Biedrzyckiej - Jan Grabiec: PiS pisze scenariusz na katastrofę, a nie na wychodzenie z kryzysu
Sonda
Czy jesteś poruszony atakiem nożownika na pracownika ochrony Orlenu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE