Air Force One

i

Autor: shutterstock

Samolot lądował awaryjnie! Bidena w Polsce witał Błaszczak

2022-03-25 15:58

Miało być jak w szwajcarskim zegarku, wyszedł polski ład. Przez usterkę samolotu prezydenta Andrzeja Dudy (50 l.), nie było komu powitać prezydenta Joe Bidena (80 l.) w Polsce! Przywódca wolnego świata czekał na naszą delegację niemal bitą godzinę, uwięziony w swym majestatycznym "latającym Białym Domu". W końcu do Bidena wyszedł minister obrony Mariusz Błaszczak (52 l.), który zastąpił Dudę w roli "pierwszego gospodarza".

Zgodnie z programem wizyty, Andrzej Duda miał przywitać swego gościa na płycie lotniska Rzeszów-Jasionka. Niestety. Pech chciał, że startujący z Okęcia rządowy Boeing 737-800 z Dudą na pokładzie, doznał niespodziewanej usterki. - Miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu z prezydentem Dudą. Samolot zawrócił do Warszawy. Obecnie jesteśmy przed wylotem rezerwowego samolotu do Rzeszowa - informował na gorąco prezydencki minister Jakub Kumoch (48 l.). Na całe szczęście awaria była nieznaczna a prezydent doleciał do Warszawy cały i zdrowy.

W międzyczasie do Rzeszowa zdążył dolecieć prezydent Biden, który jednak nie miał innego wyboru jak czekać w samolocie, aż organizatorzy wydarzenia zdecydują, co dalej. Szczęśliwie w Rzeszowie był już minister obrony Mariusz Błaszczak i to jemu przypadł zaszczyt powitania 46. prezydenta USA podczas pierwszej podróży dpo Polski. 

Niespodziewana usterka nieznacznie zmieniła plany wizyty, a niezręczną sytuację większość obróciła w żart. - Uprzedzając pytania TVP, nie byłem dzisiaj ani na Okęciu, ani na lotnisku w Jasionce - zatwittował lider polskiej opozycji Donald Tusk (65 l.).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE