Ryszard Kalisz z żoną Dominiką

i

Autor: Akpa Ryszard Kalisz z żoną Dominiką

MOCNE SŁOWA

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie krótko: Kara dla żony Kalisza jest rażąco niska

2023-02-08 4:38

Prokuratura nie zgadza się z łagodnym wyrokiem, jaki wydał warszawski sąd apelacyjny w sprawie Dominiki K. (36 l.).  Żona Ryszarda Kalisza (66 l.), byłego polityka SLD, została skazana za jazdę pod wpływem alkoholu. – Kara jest rażąco niska – argumentuje prokuratura.

Zapadł prawomocny wyrok w głośnej sprawie Dominiki K., żony byłego polityka SLD Ryszarda Kalisza

Jak pisaliśmy w poprzednim wydaniu, zapadł już prawomocny wyrok w głośnej sprawie Dominiki K. (36 l.), żony byłego polityka SLD Ryszarda Kalisza (66 l.). Sąd II instancji w procesie apelacyjnym złagodził wymiar kary dla prawniczki, która, mając we krwi ponad dwa promile alkoholu, wiozła syna z przedszkola. Prokuratura domagała się dla oskarżonej dwóch lat ograniczenia wolności, tymczasem sąd przychylił się do wniosku obrońców i złagodził karę, wymierzając zaledwie sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem pracy na cele społeczne. Sąd uznał, że Dominika K. nie naraziła dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo, bo, choć pijana, to jechała zgodnie z przepisami.

Prokuratura oświadcza: Wymierzona kara jest rażąco niewspółmierna do popełnionego czynu

Prokuratura całkowicie odrzuca taki tok rozumowania. – Wymierzona kara jest rażąco niewspółmierna do popełnionego czynu. Skazana prowadziła pojazd, znajdując się w stanie znacznej nietrzeźwości. Przewoziła przy tym małoletniego syna – brzmi oświadczenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie podpisane przez rzecznik prasową Aleksandrę Skrzyniarz. Do sprawy odniosła się też Prokuratura Krajowa. – Decyzja sądu to jak najgorszy przykład dla wszystkich, którzy ośmielają się wsiadać za kierownicę po wypiciu alkoholu. Dla takich osób nie powinno być pobłażania i taką zasadą kieruje się prokuratura, kierując wnioski o surowe kary, które mają działać odstraszająco – stwierdził prok. Karol Borchólski.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o pisemne uzasadnienie wyroku, co może oznaczać, że rozważa złożenie kasacji od tego wyroku do Sądu Najwyższego.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Tragiczny wypadek w Lublinie. Nie żyją nastolatkowie. Samochód którym jechali jest całkowicie zmiażdżony!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany