banknoty, pieniądze, płaca, podwyżka, kasa, inflacja

i

Autor: Andrzej Bęben Ceny poszybują w górę! Powrót do stawek VAT m.in. na paliwa i nawozy

UE zadbała o wynagrodzenia pracowników

Rząd zdecydował o wprowadzeniu europejskiej płacy minimalnej. Znamy wysokość podwyżki

Pracujący za najniższą stawkę doczekają się godziwych zarobków! Wymaga tego od nas Parlament Europejski, a rząd nie będzie się temu sprzeciwiał. – Wdrożymy w całości dyrektywę o europejskiej płacy minimalnej – mówi nam Stanisław Szwed (68 l.), wiceminister rodziny i polityki społecznej. Nieoficjalnie wiadomo, że najniższa płaca już wkrótce może stanowić 60 proc. przeciętnej płacy, co oznaczałoby, że wzrośnie ona o 640 zł!

Unijna dyrektywa o płacy minimalnej

Obecna płaca minimalna wynosi 3490 zł brutto i jest najwyższa od lat (stanowi ok. 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw). Zgodnie z decyzją rządu od lipca najniższa pensja ponownie wrośnie, tym razem do 3600 zł brutto. Zwykle nie było wiadomo, jak będzie kształtowała się wysokość płacy minimalnej w kolejnych latach. To ma się jednak zmienić. – Będąc członkiem UE zmierzamy z zarobkami w stronę warunków europejskich. Wdrożymy w całości dyrektywę o europejskiej płacy minimalnej. Musimy wpierw dokonać zmian w obecnych przepisach – zapowiedział w rozmowie z „Super Expressem” wiceszef resortu pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Rewolucja w "14" dla emerytów? Zmiany możliwe jeszcze w tym roku! Minister zabrał głos

Rząd musi podjąć decyzję

Celem dyrektywy Parlamentu Europejskiego o płacy minimalnej jest poprawa warunków pracowników w Unii. Zakłada ona, że rząd ustali najniższą pensję na godziwym poziomie. Może to być np. 50 średniego wynagrodzenia. Ponieważ płaca minimalna w Polsce już tyle wynosi, rząd rozważa ustalenie jej na wyższym poziomie, np. 60 proc. przeciętnej pensji. Gdyby taka decyzja zapadła już dziś, płaca minimalna wzrosłaby z 3490 zł do 4130 zł! - Będziemy zajmować się całą sprawą - kwituje Stanisław Szwed.

Zmiany na liście 75 plus! Może być mniej darmowych leków dla seniorów

GNIEW rolników. Polityków trzeba złapać ZA TWARZ i wyrzucić! Nasze zboże pójdzie dla ŚWIŃ ! | Komentery
Sonda
Czy płaca minimalna powinna być wyższa?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają