Marek Kuchciński

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Marek Kuchciński

Wszystko potwierdzone

Ryszard Terlecki o następcy Dworczyka „Zostanie powołany prawdopodobnie w poniedziałek”

2022-10-07 12:50

Od kiedy Michał Dworczyk zrezygnował z funkcji szefa Kancelarii Premiera nie ustają dociekania, kto go zastąpi. Jak się okazuje, wcześniejsze pogłoski o wybraniu byłego marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego okazały się prawdziwe. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki potwierdził informację.

Michał Dworczyk zostanie zastąpiony przez Marka Kuchcińskiego. Ryszard Terlecki w rozmowie z portalem l.pl potwierdził tę wiadomość, a zapytany, co przeważyło o tej decyzji, wymienił wiele zalet byłego marszałka Sejmu. - To jest bardzo poważne zadanie i bardzo poważna praca, ale też bardzo poważna funkcja, bo chodzi o organizowanie prac rządu. Dlatego też musi być to osoba doświadczona, która ma odpowiednią wiedzę i odpowiednie predyspozycje. Marszałek Kuchciński z powodzeniem kierował ogromną machiną, jaką jest Sejm i robił to bardzo sprawnie. Oczywistym był pomysł, że jeżeli potrzebna jest osoba do objęcia takiej funkcji, jak szef KPRM, to Marek Kuchciński się do tego dobrze nadaje – stwierdził szef klubu PiS. Podkreślił, że w prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości nie było żadnych wątpliwości, że to Marek Kuchciński powinien zastąpić Michała Dworczyka. Premier Mateusz Morawiecki również miał się zgadzać z tym wyborem. Ujawnił także, kiedy nowy szef KPRM zostanie oficjalnie powołany. - To pewnie będzie początek przyszłego tygodnia, prawdopodobnie poniedziałek – stwierdził. Warto przypomnieć, że Marek Kuchciński został odwołany w 2019 roku z funkcji marszałka Sejmu w związku z prywatnymi podróżami samolotami rządowymi.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ JAK MAREK KUCHCIŃSKI ŚMIGA NA NARTACH

Sonda
Czy Marek Kuchciński byłby dobrym następcą Michała Dworczyka?
Materska-Sosnowska: "Wymiana premiera miałaby sens tylko na ostatniej prostej, wiosną przed wyborami" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany