Zbigniew Ziobro w kopalni KWK BORYNIA

i

Autor: ART SERVICE Zbigniew Ziobro w kopalni KWK BORYNIA

Nieprzyjemna sytuacja

Szef klubu PiS wskazał Ziobrze miejsce w szeregu! Brutalne kpiny

2023-05-04 10:18

Ryszard Terlecki znany jest z tego, że z dużym dystansem podchodzi do koalicjanta PiS - Suwerennej Polski, do niedawna znanej jako Solidarna Polska. Formacja Zbigniewa Ziobry często działa na werwy wicemarszałkowi Sejmu i szefowi klubu parlamentarnego PiS. Nie mógł zatem on przepuścić kolejnej okazji do ataku na niesfornego partnera. Ryszard Terlecki odniósł się do pierwszej konwencji Suwerennej Polski, wskazując Zbigniewowi Ziobrze miejsce w szeregu. Szef klubu PiS pozwolił sobie na brutalne kpiny.

Konwencja Suwerennej Polski. Przemówienie Zbigniewa Ziobry

Zbigniew Ziobro 3 maja miał swój wielki dzień. Tego dnia, w święto konstytucji, minister sprawiedliwości wystąpił na konwencji swojego nowego ugrupowania - Suwerennej Polski, która zastąpiła Solidarną Polskę. Ziobro wskazał, że termin wydarzenia nie jest przypadkowy. - To nasi przodkowie podjęli przed wiekami próby naprawy Rzeczypospolitej, by naprawić polską suwerenność - podkreślił minister sprawiedliwości. - Suwerenność Polski jest dziś zagrożona najbardziej od początku upadku komunizmu. Z jednej strony Rosja prowadzi napastniczą wojnę z naszym sąsiadem. Ta wojna może też bezpośrednio zagrażać nam - oby tak się nie stało - ale musimy być przygotowani. Z drugiej strony lewicowi fanatycy forsują projekt zmian Unii Europejskiej w państwo federalne, w państwo pod niemieckim przywództwem - podkreślił Zbigniew Ziobro.

Ryszard Terlecki wskazuje Zbigniewowi Ziobrze miejsce w szeregu

Obok lidera Suwerennej Polski na scenie swoje wystąpienia zanotowali inny czołowi politycy nowej partii, m.in. Patryk Jaki, Michał Wójcik, Janusz Kowalski czy Beata Kempa. Wydarzenie nie umknęło uwadze Ryszarda Terleckiego, który kolejny raz postanowił wbić szpilę w Ziobrę i spółkę. - Mała partia, ok. 1% poparcia, ogłasza, że to ona będzie bronić suwerenności Polski? Zmiana nazwy nic nie zmieni. Tylko Prawo i Sprawiedliwość może zapewnić Polsce wolność i rozwój - stwierdził szef klubu PiS we wpisie na Twitterze, wskazując tym samym Zbigniewowi Ziobrze miejsce w szeregu. W odpowiedzi polityk Suwerennej Polski Dariusz Matecki przypomniał Ryszardowi Terleckiemu jego - delikatnie mówiąc - niezbyt chwalebny wynik w wyborach parlamentarnych 2019. 

W naszej galerii prezentujemy, jak przez lata zmienił się Zbigniew Ziobro. Pod galerią znajduje się quiz o Jarosławie Kaczyńskim nie tylko dla zwolenników PiS

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
"Wieczorny Express". Zbigniew Ziobro
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany