Urodziny Radia Maryja

i

Autor: GRZEGORZ OLKOWSKI / POLSKA PRESS Urodziny Radia Maryja

Rydzyk, Ziobro i Błaszczak złamali prawo!? Urodziny Radia Maryja i zawiadomienie do prokuratury

2020-12-06 9:46

29. urodziny Radia Maryja odbyły się w sobotę 5 grudnia 2020 roku w Toruniu. Poza założycielem Radia Maryja, ojcem Tadeuszem Rydzykiem, byli też na uroczystościach obecni politycy PiS, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro czy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Spotkanie zwolenników Radia Maryja wzbudziło jednak kontrowersje odnośnie łamania obostrzeń. Teraz do prokuratury ma trafić odpowiednie zawiadomienie.

Mariusz Błaszczak, Zbigniew Ziobro, duchowni, członkowie rodziny Radia Maryja i sam założyciel rozgłośni, ojciec Tadeusz Rydzyk tłumnie zgromadzili się w Toruniu by świętować uroczystości 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Ze strony rządzących nie brakowało podziękowań za działalność ojca Rydzyka.

- Jeszcze raz chciałbym się ukłonić wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie służby Panu Bogu i służby Polsce - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, kierując swoje słowa bezpośrednio do redemptorysty. Wcześniej pochwalny list napisał prezydent Andrzej Duda.

ZOBACZ: Ogromny majątek o. Rydzka. Jak się dorobił? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jednak uroczystości nie wszystkim się spodobały. Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus oceniła, że 29. urodziny Radia Maryja najzwyczajniej w świecie łamały prawo związane z obostrzeniami spowodowanymi pandemią COVID-19 w Polsce.

ZOBACZ: Urodziny Radia Maryja. Takimi LIMUZYNAMI przyjechali do Torunia politycy i hierarchowie kościelni - ZDJĘCIA

- W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na te towarzystwo, w związku ze złamaniem obostrzeń - stwierdziła Scheuring-Wielgus w swoim wpisie na Twitterze, dodając do tego zdjęcia pokazujące duchownych bez maseczek. - Standardy podwójne, potrójne? Impreza na całego u ojca Rydzyka z udziałem posłów PiS. Rozumiem, że Polska Policja czuwa nad tym i nie przeszkadza wystawiając mandaty? - oceniła inna posłanka Lewicy, Monika Flej.

Tak się zmieniał ojciec Rydzyk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają