Szymon Hołownia

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express

Rozłam w Polsce 2050! Szymon Hołownia może stracić część posłów

2022-06-27 5:00

Jak dowiedział się „Super Express”, w Polsce 2050 Szymona Hołowni (46 l.) trwają spory dotyczące konfiguracji, w jakiej opozycja powinna pójść do wyborów w 2023 r. W kole poselskim najliczniejsza grupa preferuje jedną listę opozycji. – Jeśli Hołownia dalej będzie układał się ze skompromitowanymi PSL i Gowinem, najlepsi posłowie zaczną stąd uciekać – mówi nasze źródło znajdujące się blisko kierownictwa ugrupowania.

Hołownia romansuje z Kosiniakiem

Część działaczy i posłów należących do partii jest bliska odejścia przez kurs, jaki obrał lider. – Jeszcze rok temu Hołownia mówił, że trzeba robić wszystko, żeby pokonać PiS. Ale zamiast skupić się na budowaniu programu z całą opozycją, Hołownia romansuje z Kosiniakiem i Gowinem, budują kościelno-prawicowy blok wyborczy ze skompromitowanymi politykami... Jeśli Hołownia będzie chciał zaprzepaścić szansę na pokonanie PiS, wiążąc się z prawicowymi dinozaurami, nie wiem, czy wciąż widzę tu dla siebie miejsce – mówi nam jeden z ważnych działaczy Polski 2050.

Kaczyński we Włocławku: Płace w Polsce rosną szybciej niż inflacja

Zimoch i Mucha chcą jednej listy

Jak ustalił „SE”, największymi zwolennikami jednej listy są Tomasz Zimoch (64 l.), Joanna Mucha (46 l.), Hanna Gill-Piątek (48 l.), Paulina Hening-Kloska (44 l.) i  wiceprzewodniczący partii Michał Kobosko (54 l.). Gill-Piątek na pytanie o jednej liście odpowiada odpowiada wymijająco. – To zależy. Jestem zwolenniczką wygrania wyborów przez ugrupowania demokratyczne, które jak na razie nie mogą zebrać się nawet do debaty programowej, którą proponował Szymon.

Fatalne wieści dla premiera Morawieckiego. Polacy tracą cierpliwość!

Z kolei posłanka Hening-Kloska twierdzi tajemniczo: – Z założenia szykujemy się do samodzielnego startu, ale nie odrzucamy żadnych scenariuszy…

Aktualizacja:

Po nieotrzymaniu odpowiedzi na nasze pytania od posłanki Joanny Muchy i następującej publikacji artykułu, ostaliśmy od niej następującą wiadomość. SMS-a cytujemy w całości: - Bardzo proszę, żeby Pan poprawił tekst zamieszczony w internecie i wycofał stamtąd moje nazwisko, bo to, co Pan napisał jest nieprawdą a Pan nie uzyskał ode mnie żadnego komentarza w tej sprawie.

Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Ukraina jest uzależniona od Zachodu od pierwszego dnia wojny
Sonda
Czy Donald Tusk i Szymon Hołownia powinni opublikować swoje oświadczenia majątkowe przed wyborami w 2023?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE