Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Rosji i Chin

i

Autor: STR/AFP/East News Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Rosji i Chin

Ławrow spotkał się z chińskim odpowiednikiem! Niepokojące słowa o determinacji

2022-03-30 16:38

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi spotkał się w środę, 30 marca z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Jak powiedział po spotkaniu Wang Yi, cytowany przez agencję Reutera, "Chiny i Rosja są bardziej zdeterminowane, by zacieśniać współpracę i rozwijać więzi dwustronne".

Spotkanie obu dyplomatów odbyło się w prowincji Anhui na wschodzie Chińskiej Republiki Ludowej, gdzie władze chińskie zorganizowały dwudniowe rozmowy w sprawie Afganistanu. Rosja, która po ataku na Ukrainę jest izolowana przez państwa Zachodu od światowych systemów finansowych i łańcuchów dostaw z powodu inwazji na Ukrainę, ubiega się o wsparcie Pekinu - zauważyła agencja.

Czytaj też: Putin bierze sterydy i cierpi na chorobę Parkinsona? Szokujące doniesienia "Bilda". To "ostatnia bitwa"

Wang Yi określił, że stosunki między Chinami a Rosją przeszły "nowe próby w zmieniającej się sytuacji międzynarodowej", ale utrzymały "właściwy" kierunek rozwoju. Chiński minister wyraził również poparcie Pekinu dla kontynuacji rozmów pokojowych między Rosją a Ukrainą.

Siergiej Ławrow przybył wcześniej do Chin na rozmowy prowadzone przez Wanga, w których mieli uczestniczyć przedstawiciele Pakistanu, Iranu, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Uzbekistanu oraz rządzących Afganistanem talibów.

Czytaj też: Rosja została zaatakowana?! Wybuchy wstrząsnęły miastem, wszystko się nagrało

Sonda
Czy Rosja użyje broni chemicznej na Ukrainie?
Witold Waszczykowski: Po Ukrainie może przyjść czas na Polskę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają