Henryk Kowalczyk

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRESS Henryk Kowalczyk

Ewakuacja szefa resortu rolnictwa

Rolnicy pogonili ministra Kowalczyka. Uniknie teraz odwołania?

2023-03-20 5:15

Konflikt rządu z rolnikami przybrał brutalną formę. Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk (67 l.) musiał być błyskawicznie ewakuowany z kieleckich targów Agrotech, ponieważ ruszyła na niego grupa rozwścieczonych rolników, którzy wykrzykiwali emocjonalne hasła. Rolnicy są niezadowoleni z niskich stawek za zboże.

Dantejskie sceny w Kielcach

Targi Agrotech w Kielcach jeszcze takich scen nie widziały. W piątek do centrum targowego przyjechało autokarami ok. 500 rolników. Mężczyźni w pomarańczowych kamizelkach z nazwą stowarzyszenia "Oszukana wieś", przyjechali aby protestować przeciwko sprowadzaniu do Polski zboża z Ukrainy. W efekcie czego to polskie zboże tanieje, na czym tracą rolnicy (chociaż zyskują konsumenci np. pieczywa). Kiedy na targach pojawił się minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, rolnicy ruszyli w jego kierunku, krzycząc m.in. „judasze”!”. Funkcjonariusze SOP oraz targowa ochrona szybko ewakuowali ministra z budynku.

W Biedronce tanio jak za Tuska? Szef PO sam sprawdził

– Polityka ministra Kowalczyka niszczy polskich rolników. Od wielu miesięcy polski rynek zalewany jest bez żadnej kontroli zbożem i innymi produktami z Ukrainy, które są produkowane bez uwzględnienia wszystkich norm unijnych – mówi „Super Expressowi” poseł Konfederacji Krzysztof Bosak (41 l.) i podkreśla, że minister Kowalczyk musi odejść.

"Dramat polskiej wsi"

– To, co wydarzyło się w Kielcach jest wyrazem rozpaczy, zniecierpliwienia i dramatu rolnika, polskiego gospodarza i chłopa, czyli jest dramatem polskiej wsi – tak skomentował wydarzenie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (41 l.) podczas spotkania z mieszkańcami Buska-Zdroju. Zapowiedział też złożenie wniosku o odwołanie ministra Kowalczyka. - Tak jak w przypadku każdego wotum nieufności obronimy naszego ministra - odpowiedział w Polsat News poseł PiS Radosław Fogiel (41 l.). - Rolnicy z województw przyległych do granicy z Ukrainą będą dostawać rekompensaty — skwitował Radosław Fogiel. 

Express Biedrzyckiej - Michał KAMIŃSKI
Sonda
Jak oceniasz pracę ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany