Tak zmieniła się Renata Beger od czasów świetności Samoobrony

i

Autor: Piotr Molęcki/East News

Tylko u nas

Renata Beger ostro: "Tusk boi się protestujących". Była posłanka wspiera protestujących rolników

2024-02-27 11:47

Bliska współpracowniczka Andrzeja Leppera wraca na rolnicze barykady. Renata Beger wybrała się do Warszawy by protestować z tysiącami farmerów przeciw unijnemu "Zielonemu Ładowi" i ukraińskim produktom rolnym na naszym rynku. Zapytaliśmy byłą posłankę jak ocenia premiera i jego aktywność w sprawie rolników. Donald Tusk nie byłby zadowolony słysząc te słowa.

Renata Beger zaczęła rozmowę od twardej deklaracji, że rolnicze protesty popiera w całej rozciągłości. - Błędy popełnił poprzedni rząd, popełnia je też obecny. Dwa miesiące po zmianie ciągle nie ma żadnych konkretów. Klucze do rozwiązania tych problemów w dużej mierze są jednak w Brukseli - mówi nam była posłanka Samoobrony.  Nasza rozmówczyni fatalnie ocenia obecnego ministra rolnictwa, Czesława Siekierskiego. Uważa, że polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego nie poradzi sobie z wygaszeniem protestów i z postulatami, które na sztandarach niosą rolnicy.  - Problemem jest minister rolnictwa Czesław Siekierski. Ten człowiek nie ma dosłownie żadnej decyzyjności. Żeby coś powiedzieć musi porozmawiać z premierem - twierdzi Beger.

Okazuje się, że o przewodniczącym, Platformy Obywatelskiej i szefie rządu rolniczka też nie ma najlepszego zdania. Jeden z głównych zarzutów pod jego adresem dotyczy unikania farmerów.-  Ewidentnie on się boi protestujących i ich unika. Dobry gospodarz idzie wszędzie gdzie jest potrzebny, w gospodarstwie powinien wszystkiego dopilnować. Premier Donald Tusk jako gospodarz państwa w ogóle tego nie robi - mówi nam była posłanka. 

TU ZDJĘCIA Z PROSTETU ROLNIKÓW W WARSZAWIE >>> KLIKNIJ

Przypomnijmy, że Renata Beger dwukrotnie wywalczyła poselski mandat w 2001 i 2005 roku. Była jedną z najbliższych współpracowniczek Andrzeja Leppera.

Zobacz galerię ŻDJĘĆ Renaty Beger!

Express Biedrzyckiej - Renata Beger: Nie wierzę w samobójstwo Leppera. Prawdopodobnie miał papiery na Tuska i Pawlaka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany