Tak zmieniła się Renata Beger. Najnowsze zdjęcia obnażają prawdę o byłej posłance Samoobrony

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS

Komentarz byłej poseł Samoobrony

Renata Beger o pomniku dla Leppera: Andrzej mawiał, że lepsza jest pomoc dla innych

2023-12-06 5:15

Wielu Polaków chce oddać hołd zmarłemu tragicznie 12 lat temu liderowi Samoobrony, Andrzejowi Lepperowi (57 l.). Powstały już dwie inicjatywy zmierzające do postawienia pomnika z jego wizerunkiem w stolicy. - To dobrze, bo zasłużył na upamiętnienie – uważa była posłanka Samoobrony, Renata Beger (65 l.). - Ale Andrzej mawiał, że najlepszym pomnikiem jest pomoc dla innych, a nie zimny monument – wspomina.

Dwa pomniki Leppera

Pierwsze z pomysłem postawienia w Warszawie pomnika Andrzeja Leppera wyszły rolnicze związki zawodowe, które mają wsparcie dawnych współpracowników nieżyjącego lidera Samoobrony i byłego wicepremiera w rządzie PiS. Wczoraj informowaliśmy, że zamiar postawienia w centrum stolicy pomnika Leppera, ma też reaktywowana niedawno partia, Samoobrona RP. W jej imieniu sprawą zajmuje się Stowarzyszenie „Z podniesioną głową”, które wkrótce ma zaproponować możliwe lokalizacje dla pomnika. Nad jego projektem pracuje rzeźbiarz, Bartłomiej Kurzeja.

Komentarz Renaty Beger

Czy to dobrze, że różne grupy chcą upamiętnić byłego działacza i polityka? - Bardzo dobrze, Andrzej zasłużył na pomnik. Ale on mawiał, że najlepsza pomniki nie są zimne i twarde, tylko mają ciepło serca. Miał na myśli pomoc dla innych – mówi była współpracownica Leppera, Renata Beger. - Jan Paweł II też namawiał do pomagania, a u nas w kraju się przyjęło, że ma być jak najwięcej pomników – podkreśla Beger. ABR

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Hetman