Festiwal LGBT odbywał się w Łódzkim Domu Kultury od czterech lat

i

Autor: pixabay.com /CC0 fot. nancydowd Festiwal LGBT odbywał się w Łódzkim Domu Kultury od czterech lat

Radny PiS wytłumaczył kolegom, czym jest LGBT. Szybko stał się hitem sieci [WIDEO]

2019-06-06 15:11

W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej coraz częściej pojawiają się tematy związane z ideologią "LGBT". Nie każdy jednak jest świadomy, jak dokładnie rozumieć ten zwrot nie jest jednak oczywiste dla wszystkich. Z pomocą dla swoich kolegów z kraśnickiej rady powiatu pośpieszył Roman Bijaka z PiS. Jego wystąpienie pojawiło się w mediach społecznościowych i z miejsca zdobyło serca internautów.

Jak informuje portal krasnik.naszemiasto.pl podczas sesji Rady Powiatu w Kraśniku, która odbyła się 29 maja, na wniosek radnego Romana Bijaka z PiS wprowadzono do porządku obrad stanowisko w sprawie powstrzymania "ideologii LGBT". Jak argumentował: - W związku z tym, że jest ogromna nagonka na wprowadzenie w Polsce seksualizacji nauczenia dzieci już od najmłodszych lat przez środowiska LGBT oraz próba dyskryminacji rodziców i dzieci, które nie popierają homoseksualnego stylu życia. To co się wydarzyło w Warszawie czy w Gdańsku niech będzie przestrogą dla nas wszystkich. Dlatego proponuję stanowisko w tej sprawie, w celu obrony godności człowieka zgodnie z naszą wiekową kulturą życia społecznego oraz przeciwstawieniu się zjawisku gender.

Stefan Stachula z Polskiego Stronnictwa Ludowego poprosił przed głosowaniem, aby Bijaka wytłumaczył mu, co owe "LGBT" dokładnie oznacza. Ten podjął się tego zadania i wyszedł ponownie na mównicę. Jak zaczął tłumaczyć: - Spróbuję to wyjaśnić. Proszę Państwa... Lejsbijski... Lesbijki, geje tam... Bio tam... Coś tam. Bileseksualni oraz transpłciowi. To jest LGBT.

Wersja dźwiękowa nagrania, którą udostępniono w sieci błyskawicznie zdobyła serca internautów. Sami musicie to zobaczyć!

Skrót LGBT powstał od angielskich słów Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender i odnosi się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych jako do grupy. Skrót ten powstał w latach 60-tych, ale wszedł do powszechnego użycia w latach 90.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE