Tusk może otwierać szampana! Jego plan nareszcie się powiódł

i

Autor: AP

to już fakty!

Przerażające! Takiej wiadomości od Tuska nikt się nie spodziewał

2024-05-14 16:02

Premier Donald Tusk uczestniczył w konferencji prasowej z dziennikarzami, tuż po posiedzeniu rządu. Podczas swojego wystąpienia postanowił nawiązać do bardzo ważnej kwestii dla Polski, jaką jest bezpieczeństwo. Ujawnił doniesienia dotyczące zagrożeń ze strony Rosji w kontekście zbliżających się wyborów do europarlamentu.

Rosja przygotowuje przed wyborami do PE rozmaitego typu ingerencje, także na sam proces wyborczy, ich skala jest coraz większa. Najmocniej zagrożone są Polska, Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia – powiedział we wtorek premier Donald Tusk. Na konferencji prasowej premier przypomniał ważną informację od szefa MSWiA, koordynatora Służb Specjalnych Tomasza Siemoniaka o narastającym w Europie i Polsce zagrożeniu w kontekście agresywnych działań rosyjskich i białoruskich służb.

M. WĄSIK: TUSK PRZYSIĄGŁ NAM POLITYCZNĄ ZEMSTĘ

O tym rozmawialiśmy m.in. na Radzie Europejskiej. Meldunki wielu europejskich stolic były jednoznaczne. Rosja przygotowuje przed wyborami do Parlamentu Europejskiego rozmaitego typu ingerencje, także w sam proces wyborczy. To nie jest pierwszy taki przypadek, ale skala jest coraz większa, coraz bardziej niepokojąca – ostrzegał Tusk.

Premier zaznaczył, że zarówno z polskich jak i sojuszniczych źródeł wynika, że takimi "ingerencjami i bezpośrednimi akcjami" zagrożone są – Polska, Litwa, Łotwa, Estonia i w pewnym stopniu Finlandia. Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. W Polsce odbędą się 9 czerwca, wybieranych będzie 53 europosłów.

W galerii poniżej zobaczysz, jak mieszka premier Donald Tusk:

Sonda
Czy obawiasz się zagrożenia ze strony Rosji?