Medycy w kombinezonach walczący z koronawirusem w Polsce

i

Autor: archiwum portalu Medycy w kombinezonach walczący z koronawirusem w Polsce / Zdjęcie poglądowe

PRZERAŻAJĄCA wizja amerykańskich naukowców. Koronawirus może ZABIJAĆ w Polsce 1000 osób dziennie!

2020-10-02 17:21

Koronawirus może już w styczniu zabijać tysiąc Polaków dziennie! Te zatrważające dla Polski wieści płyną z raportu Institute for Health Metrics and Glutation, który przedstawił pierwszą na świecie prognozę dotyczącą liczby zgonów z powodu COVID-19.

Institute for Health Metrics and Evaluation to placówka badawcza działająca na University of Washington w Seattle. Od początku pandemii koronawirusa naukowcy IHME analizują dane dotyczące zakażeń, które wywołuje koronawirus. Wyliczają wskaźniki zachorowań. Na tej podstawie przedstawili trzy warianty przebiegu pandemii.

Najlepszy scenariusz zakłada, że ludzie powszechnie używają maseczek, a rządy wprowadzają obostrzenia dotyczące dystansu społecznego. W konsekwencji 31 grudnia tego roku w Polsce będą 32-33 zgony.

Drugi jest scenariusz najbardziej prawdopodobny, który zakłada używanie masek i innych środków ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa. Zgodnie z nim, przy obecnym poziomie zakażeń pod koniec roku dziennie umierać będzie w naszym kraju ok. 60 osób.

Najgorszy jest scenariusz, w którym władze w państwach łagodzą obostrzenia. Łączny bilans ofiar śmiertelnych w Polsce 31 grudnia wyniesie – według Institute for Health Metrics and Evaluation - 876-877 osób. W tej wersji liczba zgonów dynamicznie rośnie z każdym dniem, by w Nowy Rok osiągnąć poziom 914-915 osób, a w następnych dniach przekroczyć liczbę tysiąca ofiar COVID-19 dziennie. TWO

Express Biedrzyckiej - Radosław Fogiel: Prezes będzie wicepremierem. Nie nadzorcą.