Maria Kaczyńska

i

Autor: Michał Rozbicki/Super Express, Przemysław Szyszka/Super Express Maria Kaczyńska

Przepiękny gest na cześć śp. Marii Kaczyńskiej. Po 18 latach udało się to zrobić. Wzbudzają zachwyt [ZDJĘCIA]

2022-05-11 13:51

Wiosna to piękna pora roku. W tym sezonie musieliśmy na nią jednak trochę poczekać. Zima przedłużała się i dopiero niedawno mieszkańcy Polski mogli poczuć ciepły powiew wiatru. To właśnie na wiosnę najpiękniej kwitną kwiaty. Tym razem przepięknie zakwitły tulipany, które są specjalną odmianą wyhodowaną na cześć śp. Marii Kaczyńskiej.

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego zakwitły piękne kwiaty. Tulipany "Maria Kaczyńska" nazwane na cześć śp. Marii Kaczyńskiej ozdobiły ogród po którym przechadzała się nieżyjąca już Pierwsza Dama, żona byłego Prezydenta RP, śp. Lecha Kaczyńskiego. Co ciekawe prace nad wspomnianą odmianą pieknego kwiatu trwały aż 18 lat. 

"Praca nad tą odmianą kwiatu trwała 18 lat, a imię nadano mu na cześć żony Lecha Kaczyńskiego. Tulipany „Maria Kaczyńska” pięknie rozkwitły w ogrodach Pałacu Prezydenckiego" - czytamy na Twitterze W Pałacu Prezydenckim. 

Każdy wie, że Agata Duda jest wysoka, ale żeby aż tak?! Padniesz, gdy dowiesz się, ile mierzy pierwsza dama

Przypomnijmy, że tulipan "Maria Kaczyńska" to odmiana uprawna rośliny z rodzaju tulipan. Wyhodowana została w Holandii przez Jana Ligtharta w 2008 roku i nazwana na cześć pierwszej damy, małżonki prezydenta Polski, Lecha Kaczyńskiego. Kwiat jest odporny na niską temperaturę i zmiany atmosferyczne. 

Na święta wystrój dom jak pałac prezydenta! Proste i piękne inspiracje

Gen. Mieczysław Bieniek: Ambasador Rosji jest odrażający, ale mamy obowiązek go chronić
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE