Prokuratura krajowa

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Prokuratura krajowa

Prokurator stanął w obronie kibica. Co za brawurowa akcja!

2019-09-03 18:34

Tego nikt się nie spodziewał! Podczas meczu żużlowego drużyn z Leszna i Częstochowy doszło do ataku na kibica. Niedaleko stadionu trzech mężczyzn pobiło fana konkurencyjnej drużyny. Zauważył to będący na meczu jeden z prokuratorów Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, który od razu podjął interwencję.

Napastnicy uderzyli go w klatkę piersiową, grozili śmiercią, zabrali telefon i uciekli. Policjanci szybko zatrzymali wszystkich napastników. W prokuraturze usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw rozboju o charakterze chuligańskim, naruszenia nietykalności cielesnej i gróźb karalnych. 

- Zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Częstochowa – Południe w Częstochowie, gdzie prokurator ogłosi im zarzuty popełnienia przestępstw rozboju o charakterze chuligańskim, naruszenia nietykalności cielesnej w związku z interwencją, gróźb karalnych. Czyny te kwalifikowane są z art. 280 par. 1 kk, 217 a kk i 190 par. 1 kk. Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanych podjęte zostaną decyzje w przedmiocie środków zapobiegawczych - informuje nas dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE