Prof. Marcin Matczak w TVN24

i

Autor: Screen z TVN24 (27-07-2021) Prof. Marcin Matczak w TVN24 nie dał rady

Tata Maty nie wytrzymał na wizji w TVN24. Prof. Matczak: „Rozbój w biały dzień"

2021-07-27 18:43

Prof. Marcin Matczak był gościem programu "Tak jest" w TVN24. Na wizji omawiane było przyjęcie przez komisję "lex TVN" oraz dzisiejsze obrady. Prawnik odniósł się do obrad komisji, a przede wszystkim do opinii Biura Legislacyjnego Sejmu, które oceniło wprost, że to działanie jest wbrew konstytucji.

- Biuro Legislacyjne stoi na stanowisku, iż najpoważniejsze wątpliwości budzi przepis przejściowy, zaprojektowany w artykule drugim (lex TVN- red.), który nakłada obowiązek dostosowawczy do podmiotów, które posiadają koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych w dniu wejścia w życie ustawy - mówił legislator na dzisiejszym posiedzeniu. 

Prof. Marcin Matczak był gościem programu "Tak jest" w TVN24. Obecnie ważą się losy stacji w związku z nowelą ustawy o radiofonii i telewizji. Prawnik został zapytany o to, co oznacza pójście dalej z projektem po takiej opinii Biura Legislacyjnego. 

- W tym momencie mamy sytuację, gdy wykorzystuje się legislację do rozboju, bo to jest rozbój. Sytuacja, w której ktoś uniemożliwia komuś prowadzenie działalności gospodarczej jeszcze w tak ważnym obszarze. Bo to nie jest taka zwyczajna działalność gospodarcza. Media są ważne dla nas, jako dla obywateli, żebyśmy wiedzieli na czym stoimy, co się w państwie dzieje, żebyśmy mogli podejmować wybory - odpowiedział wstrząśnięty Matczak.

Super Raport 15.07 (Goście: Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz prof. Marcin Matczak - Wydział Prawa i Administracji UW)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE