Andrzej Duda

i

Autor: CyfraSport Andrzej Duda

Prezydent Duda kończy izolację. Jedzie na narty do Zakopanego

2022-01-15 8:07

Prezydent Andrzej Duda po skończonej izolacji, jako ozdrowieniec, weźmie w niedzielę udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem - przekazał szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot. Wcześniej, na początku roku, poinformowano, że w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda przeprowadził test na obecność koronawirusa, który dał pozytywny wynik oraz że - zgodnie z przepisami - prezydent rozpoczął izolację.

Jak przekazał PAP szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot, prezydent Andrzej Duda - po skończonej izolacji, jako ozdrowieniec - weźmie udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem. Charytatywne zawody z udziałem głowy państwa odbywają się w Zakopanem co roku. Prezydent kilkukrotnie inaugurował już "12H Slalom Maraton Zakopane". Pomysłodawczynią tych zawodów jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu czołowi polscy narciarze - wraz z podopiecznymi fundacji - bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. Dwa lata temu narciarze, na czele z prezydentem, przejechali prawie 700 km.

Andrzej Duda na zakupach świątecznych

"16 stycznia 2022 roku na Polanie Szymoszkowej ponownie ścigamy się na nartach charytatywnie, aby wyjeździć jak największe wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością" – informuje Fundacja na swej stronie internetowej.

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest m.in. organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psychofizycznych.

Sonda
Lubisz jeździć na nartach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE