Joe Biden

i

Autor: Archiwum Joe Biden

Wizyta w Polsce

Prezydent USA w Polsce. Padła data

2023-02-10 20:40

Prezydent USA, Joe Biden przybędzie z oficjalną wizytą do Polski. Znamy konkretną datę tej wizyty. - Amerykański prezydent będzie w Polsce od 20 do 22 lutego - powiedziała to na konferencji prasowej Karine Jean-Pierre, rzeczniczka Białego Domu. Poinformowano, że prezydent spotka się również z przedstawicielami Bukaresztańskiej Dziewiątki.

Joe Biden przyleci do Polski

To już pewne. Joe Biden przyleci niebawem do Polski. Informację o tym, że Joe Biden zamierza w lutym odwiedzić Polskę przekazała jako pierwsza telewizja NBC News. To już pewne, że Joe Biden ma odwiedzić Polskę w dniach 20-22 lutego 2023 roku. Będzie to druga wizyta prezydenta Joe Bidena w Polsce. Pierwszy raz amerykański przywódca odwiedził nasz kraj w marcu 2022 roku. Podczas najbliżej zaplanowanej wizyty prezydent Biden spotka się z prezydentem Dudą, przywódcami B9 i wygłosi przemówienie na temat rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przypomnijmy, Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Wojna za naszą wschodnią granicą trwa już rok. 

Joe Biden, właśc. Joseph Robinette Biden Jr., wym. [ˈʤoʊsɨf rɒbɨˈnɛt ˈbaɪdən] (ur. 20 listopada 1942 w Scranton) – amerykański polityk, 46. prezydent Stanów Zjednoczonych, w latach 1973–2009 senator ze stanu Delaware, w latach 2009–2017 wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. Po zakończeniu studiów prawniczych pracował jako adwokat. Przez całą karierę polityczną był związany z Partią Demokratyczną.

Sonda
Czy wizyta Joe Bidena w Polsce to dobry pomysł?
Politycy od Kuchni - Bartłomiej Wróblewski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany