Nowy szef BBN

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Nowy szef BBN

Zmiana w resorcie

Prezydent powołał nowego szefa BBN. Kim jest Jacek Siewiera?

2022-10-10 18:24

Prezydent Andrzej Duda powołał Jacka Siewierę na nowego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wcześniej resortem kierował Paweł Soloch, który niedawno pożegnał się ze stanowiskiem. Co przed objęciem stanowiska w BBN robił Siewiera?

Paweł Soloch nie jest szefem BBN. Andrzej Duda powołał Siewierę 

Prezydent odwołał Pawła Solocha, który dotychczas pełnił funkcję szefa BBN  i jednocześnie powołał Solocha na swojego doradcę społecznego. Podczas uroczystości w Belwederze Soloch został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jego miejsce zajął Jacek Siewiera, który dotychczas piastował funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta.

Andrzej Duda stwierdził, że przez ostatnie siedem lat - podczas których Soloch stał na czele BBN - wydarzyło się dużo pozytywnych rzeczy dla Polski. 

- Po to tutaj jesteśmy, takie jest nasze zadanie, po to ja zostałem wybrany, po to powierzyłem panom obowiązki, żeby Polska i jej otoczenie, i to wszystko, co jej dotyczy było przez nas i naszą pracą zmieniane na lepsze. Wierzę w to głęboko, że tak się stało w warstwie tych wydarzeń, które dotyczyły budowania sfery bezpieczeństwa Polski - mówił Duda. 

Andrzej Duda stwierdził, że nowy szef BBN na pewno dobrze poradzi sobie w nowej roli. 

Kim jest Jacek Siewiera?

Jacek Siewiera jest doktorem nauk medycznych, specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii. Między czerwcem a październikiem 2022 Siewiera objął stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Podczas pandemii koronawirusa 17 grudnia 2020 został, po raz drugi, odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność, przyznanym za udział w Wojskowo-Cywilnej Misji Medycznej w Lombardii

Express Biedrzyckiej - płk Andrzej Kruczyński: Rosjanie będą chcieli wymordować żołnierzy pułku Azow