Tak zmieniał się Emmanuel Macron przez lata

i

Autor: AP Tak zmieniał się Emmanuel Macron przez lata

WSZYSTKO OPISAŁ

Prezydent Francji o końcu wojny na Ukrainie. Jak ma wyglądać?

2022-10-07 11:00

Wojna na Ukrainie, która trwa od kilku miesięcy, prawdopodobnie potrwa jeszcze kilka miesięcy - przewidują eksperci. Według Emmanuela Macrona, prędzej czy później, Ukraina i Rosja będą musiały zasiąść do stołu negocjacyjnego. - Czy uważam, że taki czas już nadszedł? Nie. Teraz żyjemy jeszcze w środku wojny - stwierdził prezydent Francji w wywiadzie dla m.in. "Dziennika Gazety Prawnej".

Zdaniem prezydenta Francji to Ukraina powinna decydować o tym kiedy i na jakich warunkach odbędą się negocjacje pokojowe. Emmanuel Macron podkreślił, że to właśnie państwo rządzone przez Wołodymyra Zełenskiego jest ofiarą w tym konflikcie i zasady rozejmu będą wybierać Ukraińcy. - Podkreślam jednak to, że nikt Ukraińcom nie może dyktować, na jakich warunkach i kiedy ma się rozpocząć dyskusja na temat pokoju. Ten suwerenny naród dzielnie się broni. Wiadomo jednak, że ze względu na siłę Rosji i jej rozmiary geograficzne ta wojna nie może mieć czysto militarnego zakończenia - powiedział prezydent Francji dla m.in. "Dziennika Gazety Prawnej". Od kilku tygodni wojska ukraińskie prowadzą kontrofensywę we wschodniej części kraju. Tymczasem Władimir Putin ogłosił mobilizację i straszy Zachód użyciem broni atomowej. Według prezydenta Stanów Zjednoczonych ryzyko jest wielkie. - Putin to człowiek, którego znam dobrze, on nie żartuje, kiedy mówi o użyciu taktycznej broni jądrowej, broni biologicznej lub chemicznej – stwierdził polityk.

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Czy Putin użyje broni jądrowej? Ekspert mówi, co może nas czekać
Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?

Ukraina naprawdę może wstąpić do NATO?

Posłuchaj, pod jakimi warunkami jest to możliwe!

Listen to "Ukraina w NATO jeszcze w trakcie wojny? "Są dwie sytuacje, które mogą do tego doprowadzić" - Płk Matysiak [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]" on Spreaker.