Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS, facebook

Boże Narodzenie

Premier zasypany życzeniami! Czego Polacy życzyli Morawieckiemu?

2022-12-22 19:39

"Dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne, tradycyjne i elektroniczne!" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. Pod postem ilustrowanym licznymi kartkami świątecznymi, likowało w momencie pisania tej informacji 1,5 tys. osób, i było 466 komentarzy. Czego Polacy życzyli Polacy i czy były to standardowe życzenia?

W większości komentarzy widzimy standardowe życzenia "Zdrowych i Wesołych Świąt", jednak nie zabrakło również oceny aktualnej sytuacji gospodarczej Polski. Jeden z internautów napisał:

"Co nam po życzeniach jak gaz poszedł o 100 % w górę a od nowego roku dowalacie nam podatek 23 % gdzie Unia wyraźnie dała do zrozumienia ,że wystarczy jak podniesiecie podatek 5 %. Niby nas na to nie stać ale dla piłkarzy 30 milionów bez mrugnięcia okiem chcieliście przekazać. POrażka".

Inna internautka  dodała: "A ja życzę Polakom by były to ostatnie Święta z pisuarem, a wiemy że tak będzie.", a to wywołało od razu niewybredne odpowiedzi zwolenników z różnych opcji politycznych. 

"Ja życzę Panu by w końcu Pan zadbał o Polskie państwo i o ludzi w którym rządzi.. a nie o uchodźców którzy mają wszystko za darmo.. Wesołego 2023 roku" - napisał kolejny. 

"Pisze Pan Premier sam do siebie czy po prostu te 1000 nowych etatów w KPRM z budżetem 10x większym niż za "peło" ma coś do zrobienia raz do roku aby "uczciwie" na siebie zapracować? Ja, tradycyjnie życzę wszystkim Polakom następnych świąt ... bez PiS i ceny karpia jak za Tuska."- dodaje kolejny

A wy czego życzycie premierowi?

Express Biedrzyckiej - Oczkoś: "Stawiam tezę, że Morawiecki nie dotrze do wyborów w fotelu premiera" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Czy debata Morawiecki-Tusk powinna się odbyć?