Taki styl ma Beata Szydło

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS

To już 7 lat!

Premier Szydło przypomina o swoim sztandarowym programie, który dał PiS zwycięstwo

2023-03-31 22:16

Była premier Beata Szydło postanowiła przypomnieć o jednym z najważniejszych programów PiS-u, czyli o świadczeniu 500 plus. 1 kwietnia 2023 roku mija siedem lat, od kiedy program wszedł w życie, zmieniając codzienność wielu polskich rodzin na lepsze.

Beata Szydło ma powody do dumy – program 500 plus spotkał się z dużym entuzjazmem większości Polaków, a jednocześnie poprawił ich sytuację materialną. W przeddzień rocznicy wprowadzenia 500 plus w życie Beata Szydło zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Twitterze grafikę złożoną z kilku zdjęć, na których spędza czas wspólnie z roześmianymi dziećmi.

- Wprowadzony 7 lat temu przez mój rząd program  Rodzina 500 Plus oznaczał wielką pozytywną zmianę dla wielu rodzin oraz wykazał, jak ważna jest mądra polityka społeczna i inwestowanie w polskie rodziny. Dokonaliśmy tego, czego inni nie potrafili lub po prostu nie chcieli zrobić – napisała byłe premier. Z pewnością większość polskich rodzin jest wdzięczna za wprowadzenie programu, dzięki któremu łatwiej jest spiąć domowy budżet!

Zobacz: 500 plus ma 7 lat. Ile pieniędzy wydano na wsparcie rodzin?

Przypomnijmy, że świadczenie jest formą pomocy dla rodzin od państwa, w ramach której rodzina utrzymująca dziecko może liczyć na wypłatę 500 zł co miesiąc na dziecko przed 18. rokiem życia. Aby uzyskać świadczenie, wystarczy złożyć wniosek elektroniczny do ZUS-u. Dochód rodziny nie jest brany pod uwagę przy przyznawaniu świadczenia, 500 plus zaś ma pomóc w pokryciu wydatków związanych z wychowaniem, opieką czy zaspokajaniem potrzeb dziecka.

Sonda
Czy pobierasz 500 plus?
Sedno Sprawy - Beata Szydło
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany