Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE Mateusz Morawiecki

to już pewne

Morawiecki zapowiada: "Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus. Rząd realizuje swoje obietnice"

2023-06-01 9:22

- Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus; rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie i w wiarygodny sposób realizuje swoje obietnice - powiedział w czwartek (1.06) w Żabiej Woli (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki. Złożył także życzenia dzieciom w dniu ich święta.

Premier Mateusz Morawiecki wprost: Ruszamy z konsultacjami ustawy 800 plus

Szef rządu Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z minister rodziny Marleną Maląg poinformował o rozpoczęciu konsultacji w sprawie projektu ustawy o 800 plus. - Dzisiaj ruszamy z konsultacjami naszej ustawy, ustawy 800 plus - zmiany, która służy dzieciom. (...) Oczywiście chcemy przedyskutować całą tę ustawę tak, żeby cała ścieżka legislacyjna była zrealizowana - poinformował premier Morawiecki. Podkreślił, że "rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie i w wiarygodny sposób realizuje swoje obietnice".

Życzenia od szefa rządu w Dniu Dziecka

Premier złożył także życzenia z okazji przypadającego w czwartek Dnia Dziecka. - Chciałabym przede wszystkim życzyć wszystkim dzieciom, aby miały marzenia i nie bały się ich spełniać. A rodzicom chciałbym życzyć, aby pomagali swoim dzieciom w spełnianiu ich marzeń i żeby robili wszystko, by dzieciństwo było radosne, aby młodość była pełna, z jednej strony wrażeń a z drugiej strony, coraz bardziej spełnianych marzeń - powiedział Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że w życiu dziecka najważniejsza jest miłość i wynikające z niej uwaga i czas.

Premier wskazał, że działania rządu mają pomagać łączyć życie zawodowe z rodzinnym. Dodał, że świadczenie 500 plus było "rewolucją społeczną", a teraz jest narzędziem wsparcia finansowego dla dzieci np. na zajęcia dodatkowe. - Chcemy, żeby dziecko czułe się docenione przez rodziców. (...) Wierzę w to, że nasza polityka społeczna właśnie temu służy - powiedział Morawiecki. 

Morawiecki zwrócił się z apelem do Tuska! Wytknął mu błędy sprzed lat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany