Mateusz Morawiecki

i

Autor: Art Service/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Tragiczna śmierć

Premier reaguje po śmierci 27-letniej Anastazji. Zapowiada konkretne kroki

2023-06-19 14:29

W ciągu ostatnich dni Polską wstrząsnęła informacja o zaginięciu na wyspie Kos 27-letniej Anastazji z Wrocławia. Niestety, doszło do najgorszego. W niedzielę na wyspie odnaleziono ciało kobiety. Bliscy potwierdzili, że to właśnie Anastazja. Na te przerażające wieści zareagował premier Mateusz Morawiecki: - Zwrócimy się do Grecji o wydanie podejrzanego, aby stanął przed polskim sądem i otrzymał najwyższy możliwy wymiar kary - ogłosił.

Śmierć młodej kobiety na Kos. Premier Morawiecki zabrał głos

Wstrząsające doniesienia z greckiej wyspy Kos: zaginiona tydzień temu Polka Anastazja z Wrocławia, została znaleziona martwa. Dziewczyna pracowała na wyspie w jednym z hoteli. W niedzielę 18.06 greckie media poinformowały, że znaleziono na wyspie ciało 27-letniej Polki. Zwłoki zostały znalezione około godz. 19 czasu lokalnego, około kilometra od domu 32-latka z Bangladeszu, aresztowanego wcześniej przez policję i 500 metrów od miejsca, w którym w sobotę znaleziono telefon komórkowy Polki. Sprawę skomentował premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział podjęcie przez polską stronę konkretnych kroków: - Jestem wstrząśnięty brutalnym morderstwem 27-letniej Anastazji. Sprawca musi ponieść bardzo surowe konsekwencje. Dlatego zwrócimy się do Grecji o wydanie podejrzanego, aby stanął przed polskim sądem i otrzymał najwyższy możliwy wymiar kary - oświadczył szef rządu na Twitterze.

Pochodzący z Bangladeszu mężczyzna był ostatnią osobą, którą 27-latka spotkała przed zaginięciem. Jak donosi grecki portal Protothema, w zeznaniach zaczął przeczyć sam sobie: najpierw twierdził, że Polka z własnej woli odbyła z nim stosunek seksualny, a następnie zaprzeczał, że takie zdarzenie miało miejsce. Jak informuje Protothema, DNA i włosy Polki zostały znalezione w pokoju podejrzanego mężczyzny. Jej obecność w jego miejscu zamieszkania potwierdzają również nagrania z kamery bezpieczeństwa. Ponadto na twarzy i dłoniach mężczyzny stwierdzono zadrapania, a na dłoniach - ślady walki.

Do sprawy śmierci Polki odniósł się też Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny zaznaczył: - W związku z zabójstwem 27-letniej Polki w Grecji poleciłem wszczęcie śledztwa. Sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Prokuratorzy niezwłocznie wystąpią do greckich śledczych o przekazanie materiału dowodowego.

Anastazja z Wrocławia nie żyje. Tragedia na greckiej wyspie Kos