Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Czy powinniśmy się bać?

Morawiecki ostrzega świat w "Washington Post". "Nie wykluczyłbym użycia broni jądrowej przez Rosję"

2022-10-25 19:00

Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Washington Post" powiedział kilka mocnych słów. Zaznaczył, że istnieje ogromne ryzyko użycia broni jądrowej przez Rosję. Z informacji premiera polskiego rządu wynika, że Rosja znalazła się w położeniu, w którym nigdy nie powinna się znaleźć. I jest to bardzo ryzykowne.

Mateusz Morawiecki w programie ostrzega przed zagrożeniem

Premier wystąpił w programie "Washington Post Live", gdzie przede wszystkim był pytany o zagrożenie użycia broni nuklearnej przez Rosję. Niestety, nie przekazał dobrych wieści, a wprost przeciwnie, Mateusz Morawiecki nie wyklucza takiej możliwości. - Nie wykluczyłbym takiej opcji, bo Rosja jest teraz w położeniu, w którym nigdy nie spodziewała się znaleźć, i prawdopodobnie będzie eskalować sytuację na Ukrainie - przekazał. Dodał także, że Rosja nie postrzega Ukrainy jako jedynego pola bitwy. 

- Z jednej strony, to są normalne przygotowania, ale z drugiej, jesteśmy częścią najsilniejszego sojuszu na świecie, NATO, i uważamy, że Putin i Kreml zatrzymają się przed użyciem katastrofalnej broni masowego rażenia - zaznaczył Morawiecki. 

Morawiecki zapewnia, że Polska podobno zabezpieczona w razie ewentualnego ataku na nasze terytoria. - Mamy już przygotowane dobre systemy przeciwrakietowe i przeciwlotnicze wspólnie z siłami USA i z naszymi przyjaciółmi ze Zjednoczonego Królestwa. Wiemy, że to nie jest stuprocentowa gwarancja, ale nasze niebo jest dość dobrze chronione - mówił premier. Nie jest to zbyt optymistyczna wizja.

- To byłaby katastrofa dla całej Europy i właśnie dlatego nie tylko Polska, ale i inne państwa wschodniej flanki NATO i Unii Europejskiej są bardzo aktywne w pomocy, by Ukraina przetrwała - kontynuował premier polskiego rządu.

Express Biedrzyckiej - Tomasz Słomka: Mateusz Morawiecki powoli staje się obciążeniem
Sonda
Czy wiesz, czym jest taktyczna broń jądrowa?