Grób Kornela Morawieckiego

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Grób Kornela Morawieckiego

Powązki Wojskowe

Premier Morawiecki o skromnym grobie ojca: Mój ojciec by się tym nie przejmował

2023-01-21 5:09

Na Powązkach Wojskowych w Warszawie, tuż obok głównej bramy wejściowej pochowany jest Kornel Morawiecki (+78 l.), założyciel Solidarności Walczącej, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego (55 l.) ma bardzo skromny grób. Podczas spotkania z Prezesem Rady Ministrów zapytaliśmy premiera Morawieckiego o miejsce spoczynku jego taty.

Grób Kornela Morawieckiego znajduje się w Alei Zasłużonych tuż obok mogiły premiera Jana Olszewskiego (+88 l.) i płk Ryszarda Kuklińskiego (+73 l.). Kawałek dalej pochowani są m.in. Jan Lityński, Jacek Kuroń, Bronisław Geremek, Zbigniew Romaszewski i Henryk Wujec. Wszyscy ci znani politycy mają okazałe nagrobki. Przy nich grób Kornela Morawieckiego wygląda bardzo skromnie, jest zbity z desek i posiada bardzo skromny drewniany krzyż. Widać, że najbliżsi często odwiedzają miejsce jego pochówku, gdyż na grobie nie brakuje świeżych kwiatów i zapalonych zniczy.

Mateusz Morawiecki o ojcu: zbyt wierny nie był. "Polska wcale nie była najważniejsza"

Podczas #TweetupKPRM, czyli spotkania z dziennikarzami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, opowiedział nam trochę o grobie ojca. - Ojciec był zawsze skromny i myślę, że tym by się nie przejmował, jaki będzie miał grób - powiedział "Super Expressowi" premier, który nie chciał zdradzić, czy w przyszłości powstanie bardziej okazały nagrobek.

Sonda
Podoba ci się grób Kornela Morawieckiego?
Groby rodzinne znanych polityków: Kwaśniewski, Wałęsa, Macierewicz, Komorowski, Korwin-Mikke | Niezapomniani