Mateusz Morawiecki

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Referendum

Premier Mateusz Morawiecki ujawnił trzecie pytanie na referendum! Chodzi o nielegalnych imigrantów

2023-08-13 7:32

Jak ogłosił w niedzielę, 13 sierpnia premier Mateusz Morawiecki, kolejne pytanie referendalne będzie dotyczyło przyjmowania imigrantów. W referendum Polacy zostaną zapytani czy popierają przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską.

W piątek, 11 sierpnia Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję przedstawiania kolejnych pytań referendalnych. Pierwsze pytanie - jak przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński - będzie brzmiało: "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?", a drugie - o czym informowała wiceprezes PiS, była premier Beata Szydło - "Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?".

Zobacz: Beata Szydło zdradziła drugie pytanie na referendum! Chodzi o wiek emerytalny

Trzecie pytanie przekazał w niedzielę (13 sierpnia) premier Mateusz Morawiecki i będzie ono brzmiało: "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?"

Czy Sejm zgodzi się na referendum?

Uchwała referendalna zostanie przedłożona na posiedzeniu Sejmu i będzie obejmowała cztery pytania, które będą systematycznie w najbliższych dniach prezentowane - przekazał PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Posiedzenie Sejmu na którym izba zajmie się m.in. wnioskiem o referendum, odbędzie się 16 i 17 sierpnia. 

Sonda
Czy weźmiesz udział w referendum ws. relokacji migrantów w Polsce?
Morawiecki zwrócił się z apelem do Tuska! Wytknął mu błędy sprzed lat