Mateusz Morawiecki w Redzikowie

i

Autor: Kancelaria Premiera/TWITTER Mateusz Morawiecki w Redzikowie

Obronność

Premier: Do końca roku obiekt w Redzikowie będzie gotowy

2023-07-15 13:09

-Do końca roku cały obiekt w Redzikowie będzie gotowy do działania tarczy antyrakietowej - mówił podczas briefingu prasowego premier Mateusz Morawiecki. Obrona polskiego nieba jest taką samą koniecznością jak obrona polskiej ziemi. Żadna polityka resetu i fikcyjnego dialogu z Putinem, tylko zbrojenia i modernizacji polskiej armii w połączeniu z naszymi sojusznikami da gwarancje bezpieczeństwa Polsce- mówił premier.

Jesteśmy częścią creme de la creme, zaawansowanego systemu obrony przeciwrakietowej

Szef rządu podczas wystąpienia podkreślał, że obrona polskiego nieba jest taką samą koniecznością, jak obrona polskiej ziemi. "Zdajemy sobie sprawę z tego doskonale, dlatego prowadzimy bezprecedensowy program inwestycji zarówno w program obrony polskiego nieba, jak i obronę polskiej ziemi" - mówił.

Dodał, że cała modernizacja polskiej armii, jej integracja w ramach systemu obrony NATO jest czymś bezprecedensowym. "Czyni Polskę dzisiaj bezpieczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej" - wskazał.

"Tutaj dzisiaj w Redzikowie mieliśmy możliwość wysłuchać informacji na temat tarczy antyrakietowej. Tej tarczy, którą nasi poprzednicy w 2008 r. zarzucili poprzez politykę resetu z Rosją. Teraz tej kolejnej szansy Polska nie wypuszcza z ręki. Rząd PiS prowadzi skuteczne rozmowy, negocjacje i dzisiaj jesteśmy już właściwie w przededniu zakończenia tej wielkiej fazy realizacji tarczy antyrakietowej" - oświadczył premier.

"Z ogromną dumą mogę powiedzieć, że i polscy specjaliści, którzy tutaj pracują, i amerykańcy (...) to jedni z najlepszych, jeśli nie najlepsi operatorzy broni antyrakietowej, tarczy antyrakietowej w całym systemie NATO. To bardzo pozytywna informacja, że mamy takich specjalistów, że jesteśmy częścią (...), creme de la creme, zaawansowanego systemu obrony przeciwrakietowej, obrony powietrznej" - podkreślił Morawiecki.

Dodał, że jest to też jednocześnie wykonanie testamentu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który - jak mówił Morawiecki - stawiał na obronę przeciwrakietową.

Opozycja szykuje piekło dla Szydło, Morawieckiego i Ziobry. Krzysztof Gawkowski się wygadał
Sonda
Czy uważasz, że Polska powinna jeszcze więcej wydawać na zbrojenia?