Prawdziwy majątek na wynajem! Płaci Prokuratura Krajowa

2018-07-11 6:00

Od 2013 r., gdy na czele Prokuratury Generalnej stał jeszcze Andrzej Seremet (59 l.), śledczy wynajmują nieruchomości, w których obecnie urzędują. Obecnie mamy Prokuraturę Krajową, jej szefem jest Bodan Święczkowski (48 l.), i wkrótce mają nastąpić zmiany. Zamiast wynajmować, kupią budynek.

- Z tytułu wynajmu kompleksu przy ul. Rakowieckiej prokuratura zapłaciła do tej pory około 38 mln zł – powiedziała "Super Expressowi" Ewa Bialik (52 l.), rzecznik PK. Ale zaraz dodaje: - Zakup własnej nieruchomości w perspektywie kilku lat przyniesie milionowe oszczędności.

Problemy lokalowe najważniejszej z prokuratur to żadna nowość. Jeszcze przed przeprowadzką na Rakowiecką podatnicy płacili za wynajem pomieszczeń PG przy ul. Barskiej. Było za ciasno i za drogo – w 2013 r. podatnik wydawał na wynajem ponad 600 tys. zł miesięcznie. Po przeprowadzce miało być 5 proc. taniej. A i tak w 5 lat zapłaciliśmy już 38 mln zł! Teraz wszystko ma się zmienić.

Pod koniec listopada 2017 r. gruchnęła wieść, że posłowie dadzą 140 mln zł na zakup siedziby PK. Padło na 13-letni biurowiec przy ul. Postępu 3. Ile kosztował? Śledczy nabierają wody w usta. - Zgodnie z wolą sprzedającego w akcie notarialnym zawarto zapis, iż wszelkie informacje dotyczące tej transakcji objęte zostały informacją poufną – usłyszał "Super Express" od prokurator Bialik.

Trwają prace, które mają dostosować nieruchomość do potrzeb urzędu. Nie wiadomo, kiedy dobiegną końca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE