Morawiecki - Kaczyński

i

Autor: SE

Zielona Góra

Pożar składowiska w Zielonej Górze. Premier: "odbyłem naradę z premierem Kaczyńskim"

2023-07-22 22:06

W związku z pożarem składowiska odpadów w Zielonej Górze w trybie pilnym odbyłem narady z premierem Jarosławem Kaczyńskim, ministrem Zbigniewem Hoffmannem nadzorującym RCB, a także z kierownictwem MSWiA, MKiS oraz z wojewodą lubuskim - poinformował w sobotę wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

"W Zielonej Górze trwa akcja gaśnicza po wybuchu pożaru w składowisku odpadów. W akcji uczestniczy 60 jednostek straży pożarnej. W związku z tym w trybie pilnym odbyłem narady z premierem Jarosławem Kaczyńskim, ministrem Zbigniewem Hoffmannem nadzorującym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz kierownictwami MSWiA, MKiS, a także z wojewodą lubuskim" - napisał w sobotę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że sztab kryzysowy zwołany przez wojewodę kieruje działaniami na miejscu. "Monitorowane jest powietrze pod kątem obecności niebezpiecznych dla ludzi substancji, przeprowadzono już serię pomiarów, które będą kontynuowane. Do tej pory nie wykazały przekroczeń norm" - zaznaczył. Podkreślił, że do mieszkańców okolicznych gmin i powiatów rozesłany został alert RCB informujący o sytuacji związanej z pożarem.

"Przygotowujemy się na różne ewentualności, także możliwą ewakuację mieszkańców, dlatego zabezpieczane są dla nich miejsca, do których mogliby się udać w sytuacji przekroczenia norm w powietrzu. Służby zabezpieczają także miejsca w szpitalach dla pacjentów, jeśli zaistnieje taka konieczność" - napisał premier. Dodał, że do tej pory w akcji lekko poszkodowana została jedna osoba. "Straż pożarna, jednostki chemiczne i wszystkie służby walczą o jak najszybsze ugaszenie pożaru" - zapewnił.

Sonda
Widziałeś kiedyś pożar traw albo nieużytków?
Jedna osoba zginęła. Potężny pożar bloku w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany