Robert Bąkiewicz na Marszu Niepodległości

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Robert Bąkiewicz na Marszu Niepodległości

Zaskoczenie?

Powalające doniesienia. Robert Bąkiewicz wystartuje z list PiS-u

2023-08-31 21:45

Wybory do Sejmu 2023. Robert Bąkiewicz jest znany przede wszystkim z pełnionej do marca 2023 roku funkcji prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Okazuje się, że teraz czekają na niego nowe wyzwania. Doniesienia medialne podają, że ma wystartować w tegorocznych wyborach z listy PiS-u.

Wybory parlamentarne 2023. Robert Bąkiewicz kandydatem z listy PiS w Radomiu

Robert Bąkiewicz w latach 2017-2022 był zaangażowany w organizację Marszu Niepodległości, a do zeszłego roku by prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Stowarzyszenia Roty Niepodległości, decyzją sądu został jednak usunięty z tej funkcji. Jak podaje Interia, teraz ma wystartować z radomskiej listy PiS-u na miejscu 17.

- Robert Bąkiewicz w ostatnim czasie zmienił poglądy. Podziela naszą troskę o dobro państwa, dlatego wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu numer 17 – Radom. Najprawdopodobniej Robert Bąkiewicz zajmie ostatnie miejsce na liście – mówił portalowi ważny polityk PiS.

Warto przypomnieć, że pogłoski o starcie Roberta Bąkiewicza w wyborach dało się słyszeć już na początku sierpnia. Wskazówką miała być jego aktywność w czasie rocznicy powstania warszawskiego.

- Na stole leży kilka możliwości startu, ten samodzielny nie jest również pogrzebany. Potencjalnie możemy także wystartować z list dwóch prawicowych ugrupowań: PiS i Konfederacji. Istnieje również wariant samodzielnego startu do Senatu – mówił sam zainteresowany w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Robert Bąkiewicz w kwietniu 2023 roku miał także zarejestrować w sądzie nową formację, Drogę Niepodległości, która miała samodzielnie starować w wyborach parlamentarnych na jesieni.

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Politycy od Kuchni - Janusz Korwin Mikke
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany