Mc Donald

i

Autor: pixabay.com

Posłowie Konfederacji się ośmieszyli. Ekscytację wzbudził u nich... sos do burgerów!

2022-05-07 16:29

Zanim się coś powie lub napisze wypadałoby sprawdzić. Zwłaszcza jeśli się jest osobą publiczną jak polityk czy artysta. Tym razem swoją wiedzą popisał się Sławomir Sala, który przedstawia się jako członek Komitetu Politycznego Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna. Sala oznaczył w swoim wpisie m.in. posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który później podał dalej ten wpis, oraz profil Prokuratury Krajowej na Twitterze. Skąd ten szum? Chodzi o ofertę... restauracji McDonald's!

Nazwa serii kanapek znanej sieci skojarzył się z ukraińskim nacjonalistą. Nie dużo wysiłku i czasu kosztuje sprawdzenie, że kanapki są dostępne w wersji w kurczakiem i wegetariańskiej. Składnikiem burgerów jest sos salsa bandera, inaczej pico de gallo. To dip warzywny, którego nazwa wywodzi się od kolorów flagi meksykańskiej: czerwonego, białego i zielonego. W kanapkach narodowe barwy Meksyku reprezentują warzywa: pomidor, cebula, zielone papryczki i zielenina.

Tymczasem Sala emocjonował się:  - Banderyzm wkracza do McDonalds! Norwegia - napisał polityk.

Kanapki w menu sieci popularnych fast foodów nie mają nic wspólnego ze Stepanem Banderą, tylko z kolorami meksykańskiej flagi. Nie dziwi reakcja internautów, którzy w niewybrednych słowach skomentowali wiedzę polityka.

Czytaj również: Cena Big Maca: Tyle kanapka z McDonald's podrożała podczas rządów PiS

Sonda
Czy politycy i artyści powinni być bardziej odpowiedzialni za swoje słowa?

Nie pierwszy raz politycy tego ugrupowania kojarzą się delikatnie mówiąc z niepoważnym i mało wiarygodnym zachowaniem. Ostatnio Grzegorz Braun podczas obrad sejmowych znów wpadł w szał. Był oburzony faktem, że przed budynkiem polskiego parlamentu zawisła flaga ukraińska, na znak solidarności z państwem, które bestialsko zostało napadnięte przez wojska rosyjskie, a inwazja rosyjska trwa tam nadal. Poseł Konfederacji nie umiał trzymać nerwów na wodzy, a marszałek Witek odłączyła mu mikrofon.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE