Dominika Chorosińska

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Dominika Chorosińska

Nie żyje prof. Zbigniew Wawer

Posłanka PiS wzruszająco o zmarłym dyrektorze. Przypomina spotkanie z Morawieckim

2022-12-13 14:15

Dominika Chorosińska (dawniej Figurska), czyli była gwiazda "M jak miłość" od kiedy została posłem na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości nie ma czasu na aktorstwo. Nie zapomina jednak o kulturze wysokiej. Pół roku temu witała premiera Mateusza Morawieckiego na spektaklu „Zemsta” Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Klasyki Polskiej w Teatrze Stanisławowskim. Przedstawienie odbywało się w Łazienkach Królewskich, którymi dyrektorował zmarły właśnie prof. Zbigniew Wawer. Posłanka PiS wzruszająco pożegnała Wawra w sieci.

Zbigniew Wawer (+66 l.) ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim. Zanim został dyrektorem Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, był dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego, a wcześniej tworzył programy historyczne dla Telewizji Polskiej. Specjalizował się w dziedzinie historii Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w okresie II wojny światowej. Był także producentem filmowym, autorem książek i varsavianistą.

Nie żyje dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Zbigniew Wawer miał 66 lat

- Odszedł wspaniały człowiek, wybitny muzealnik, miłośnik sztuki prof. Zbigniew Wawer dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Zaledwie pół roku temu witaliśmy premiera #MateuszMorawiecki na spektaklu „Zemsta” Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Klasyki Polskiej w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich. Naprawdę wierzyłam, że uda mu się pokonać chorobę, miał taką wolę życia. Rodzinie, bliskim współpracownikom składam wyrazy współczucia - napisała na Facebooku Dominika Chorosińska.

Groby rodzinne znanych polityków: Kwaśniewski, Wałęsa, Macierewicz, Komorowski, Korwin-Mikke | Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany