Barbara Dziuk

i

Autor: shutterstock, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Halloween w Polsce

Posłanka PiS nie zostawia na Halloween suchej nitki! "To jest po prostu kult"

2022-10-27 18:54

"Posłanka Barbara Dziuk z PiS ostrzega, że Halloween niesie ze sobą szereg zagrożeń dla dzieci – między innymi otwiera je na magię" - podaje portal naTemat.pl. Jak czytamy, parlamentarzystka radzi rodzicom, by "zabawą ich dzieci nie był +cukierek albo psikus+, lecz kościelny Marsz Wszystkich Świętych".

Posłanka PiS ostro o Halloween

Amerykańskie święto Halloween jest coraz bardziej popularne w Polsce. Wśród jego krytyków jest m.in. Barbara Dziuk. Posłanka PiS w rozmowie z portalem naTemat.pl stwierdziła, że część rodziców zgadzających się na to, by ich dzieci świętowały Halloween, może być po prostu "nieświadoma zagrożeń".

– Każdy rodzic ma prawo do wychowania dzieci tak, jak uważa za stosowne, jednak nie wiem, czy szydzenie ze śmierci jest dobrym kierunkiem. Może to wynika z nieświadomości, bo nie wszyscy tak dogłębnie przyglądają się tej sprawie – mówi naTemat posłanka Dziuk. Jak dodała posłanka Halloween to "pogański zwyczaj niezgodny z naszą kulturą, tradycją, wiarą".

- Przecież mamy Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, myślimy o naszych zmarłych, a tu jest po prostu kult, niestety, który promuje inne wartości – mówi posłanka PiS i dodaje, że "my jesteśmy wychowani w wierze chrześcijańskiej".

Sonda
Dekorujesz dom na Halloween?
Dom jak z horroru w Gdańsku! W Halloween na Jaśkowej Dolinie naprawdę straszy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany