Udana operacja wycięcia mięsaka
Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych parlamentarzystów. Rok temu polityk zwycięsko wyszedł z walki z nowotworem jamy brzusznej. Opowiedział wówczas „Super Expressowi” o przebytej operacji i utrudnionym leczeniu z powodu pandemii koronawirusa. Z tego powodu jego operacja została przesunięta. Lekarze usunęli posłowi Zjednoczonej Prawicy mięsaka. Wyniki badań wykazały, że udało mu się pozbyć raka. – Mam nadzieję, że nie będę miał przerzutów czy nawrotów nowotworu – opowiadał polityk Solidarnej Polski w maju 2021 roku. Jednocześnie Tadeusz Cymański zaapelował za naszym pośrednictwem do Polaków, aby badali się profilaktycznie, bo z rakiem można wygrać, pod warunkiem, że zostanie wcześnie wykryty. – Ludzie starsi, jak ja, powinni robić badania. Warto zrobić np. usg klatki piersiowej, bo w zależności od wielkości wykrytego nowotworu są różne rokowania. Najważniejsze to badać i sprawdzać. Jeśli jest nowotwór pożarem, to łatwiej go zgasić, gdy jeszcze nie bucha. Ogień w zarodku można usunąć jedną chemią lub jednym wycięciem. A gdy pożar szaleje, zajęte są węzły chłonne i inne rzeczy – przekonywał Cymański w rozmowie z „SE” na początku 2021 r.
Tadeusz Cymański o Smoleńsku: Nie stwierdzę, że był tam zamach
Polecany artykuł:
Cymański będzie pomagał synowi
Jak dziś się miewa Tadeusz Cymański? Okazuje się, że rozważa odejście z polityki. – Jeśli zdrowie nie pozwoli, to będzie to moja ostatnia kadencja w Sejmie – mówi nam polityk. – Co będę robił? Będę pomagał synowi w jego firmie. No chyba, że zdrowie jednak pozwoli, to będę dalej działał. Mam nadzieję, że pozbyłem się raka, ale ta obawa zawsze jest. Raz na kilka lat potrzebne są badania kontrolne – podkreśla poseł Solidarnej Polski.
Były mąż Hanny Lis zaczepia posłankę KO. "Przestań się dalej kompromitować"
Tadeusz Cymański zaczął interesować się polityką na studiach na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, które ukończył w 1978 r. Należał wówczas do Związku Młodzieży Socjalistycznej i Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. W roku 1980 zaangażował się w działalność w „Solidarności”. W latach 1989–1990 pracował w Komitecie Obywatelskim w Malborku a następnie do 1998 zajmował stanowisko burmistrza Malborka i zasiadał przez trzy lata zasiadał w radzie tego miasta.
W tym samym okresie Cymański był członkiem Porozumienia Centrum, a później (do 2001 r.) należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W latach 2002–2011 polityk należał do PiS. Posłem na Sejm jest od 1997 r. Był też europosłem przez jedną kadencję Parlamentu Europejskiego. Po wykluczeniu z PiS w 2011 r. Tadeusz Cymański związał się z Solidarną Polską.