Poseł świętuje z piękną żoną. Zdradził, co wspólnie przygotowują na świąteczny stół

2021-12-26 18:00
Paweł Szramka
Autor: Archiwum prywatne Paweł Szramka.

Święta Bożego Narodzenia powoli dobiegają końca. W rozmowie z "SE" poseł koła poselskiego Polskie Sprawy, Paweł Szramka ( 32 l.) opowiada o zwyczajach świątecznych i wspólnie przygotowywanych pysznościach, nad którymi pracuje z żoną Justyną Kartaszyńską-Szramką ( 32 l.). Jaki specjał para przygotowuje na świąteczny stół?

Paweł Szramka wraz z żoną tworzą udany duet małżeński. Poseł wspólnie z ukochana kolejne święta postanowił spędzić w gronie najbliższych. W rozmowie z "SE" mówi, gdzie w tym roku uczci Boże Narodzenie. - Zawsze staramy się święta spędzić z najbliższymi. Trudno jest wszystkich zebrać w jedno miejsce, dlatego każdego dnia będziemy gdzieś indziej. Na naszej tegorocznej świątecznej trasie znajdą się Brodnica, Toruń i Warszawa. Na szczęście o prezentach pomyśleliśmy już dużo wcześniej, dlatego przygotowania przebiegły bardzo sprawnie - mówi nam poseł koła poselskiego Polskie Sprawy.

Jaka potrawa króluje w serach Szramków i co wspólnie przygotowują na świąteczny stół? - Kolejny raz na święta wspólnie z żoną przygotowujemy krokiety z mocno doprawionym farszem pieczarkowym w cieście francuskim. To nasze popisowe danie - zapewnia Szramka i przekonuje, że nie ma ulubionej potrawy, na którą co roku czeka, aby właśnie w okresie świątecznym nasycić się jej smakiem. - Nie mamy jednej konkretnej ulubionej potrawy. Większość z nich zazwyczaj nie jest elementem codziennego menu, dlatego w gronie najbliższych w święta, chętnie je spożywamy - mówi nam Szramka.  

Szramka w rozmowie z "SE" wyjawia, jakie wspomnienia towarzyszą mu do dziś z okresu, gdy święta przywołuje w z lat, kiedy był dzieckiem. - Ubieranie choinki, słuchane kolęd, dzielenie się opłatkiem i wiele innych, tradycyjnych czynności. Wszystkie są wyjątkowe i wiążą się ze wspomnieniami. Osobiście pamiętam z dzieciństwa, że razem z siostrą szukaliśmy ukrytych prezentów, jednak rodzice zazwyczaj wymyślali dla nich skuteczne kryjówki - stwierdza i dodaje. - Wszystkim życzymy dużo szczęścia i pomyślności w nadchodzącym roku - podsumowuje polityk. 

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE