Franciszek Sterczewski

i

Autor: Artur Hojny Franciszek Sterczewski

Poseł Sterczewski jechał rowerem po pijaku? Przeprasza i chce się dobrowolnie poddać karze

2022-06-28 20:42

Franciszek Sterczewski został przyłapany przez policję, kiedy (prawdopodobnie) jechał rowerem pod wpływem alkoholu - tak twierdzili policjanci, mówiąc, że czuć było od niego "woń alkoholu". Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 czerwca. Poseł Koalicji Obywatelskiej wydał w tej sprawie już dwa oświadczenia. Przeprosił za swoje zachowanie i chce dobrowolnie poddać się karze.

Młody poseł Koalicji Obywatelskiej został zatrzymany przez policjantów na ul. Głogowskiej w Poznaniu, około godz. 3:00 w nocy, 27 czerwca. Interwencja została nagrana kamerą osobistą policjanta, a następnie udostępniona przez TVP Info w sieci. Funkcjonariusze wyczuli od Sterczewskiego alkohol, dlatego chcieli go przebadać alkomatem. Poseł odmówił poddania się badaniu tłumacząc, że chroni go poselski immunitet. Po kilku minutach dyskusji z policjantami Franciszek Sterczewski przypiął rower w miejscu, w którym miała miejsce interwencja i w dalszą drogę udał się pieszo.

Poseł Sterczewski przeprasza i chce dobrowolnie poddać się karze

Po nagłośnieniu zdarzenia 28 czerwca Franciszek Sterczewski dwukrotnie oficjalnie wypowiedział się na swoim profilu na Twitterze. Przeprosił za swoje zachowanie oraz zobowiązał się do zadośćuczynienia - 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber.

W drugim wpisie Sterczewski ponownie przeprosił za swoje zachowanie i zapowiedział dobrowolne poddanie się karze- „W związku ze swoją nieprzepisową jazdą na rowerze, wysłałem zgłoszenie do Komendy Policji w Poznaniu z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności. Mój pełnomocnik ustala termin złożenia wyjaśnień”.

Kongres 590 - Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska

Poseł Sterczewski rezygnuje z zasiadania w Parlamentarnym Zespole ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Poseł Franciszek Sterczewski (KO) zadeklarował, że zrezygnuje z zasiadania w Parlamentarnym Zespole ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - poinformowała jego przewodnicząca Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. -"W związku z zachowaniem Posła Franka Sterczewskiego, jako przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zwróciłam się do Posła z oczekiwaniem rezygnacji z zasiadania w Zespole. Poseł Sterczewski zadeklarował taką rezygnację" - napisała na Twitterze Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Sonda
Czy pijani rowerzyści powinni być karani jak za jazdę samochodem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE