Paweł Szramka i Przez świat na Fazie

i

Autor: FACEBOOK/ @SzramkaPawel & FACEBOOK/ @przezswiatnafazie Paweł Szramka i Przez świat na Fazie

Poseł pomaga znanemu YouTuberowi. Skierował oficjalne pismo. W tle szczytna idea

2021-12-14 16:41

Rzadko świat polityki przenika się ze światem osób, które nagrywają filmiki na YouTube. Tym razem jednak nie można potwierdzić i obronić tej tezy. Poseł Paweł Szramka ( 32 l.) postanowił wesprzeć znanego YouTubera, który zwrócił się z apelem za pośrednictwem m.in. Facebooka. O co dokładnie chodzi? Szramka w rozmowie z "SE" wyjaśnił.

Znany YouTuber, który na kanale YouTube "Przez świat na Fazie"zamieszcza filmiki obrazujące swoje podróże, tym razem zwrócił się z prośba do obserwatorów.

"Witam moi Drodzy Fazowicze i Fazowiczki🙂 Dziś wyjątkowy bo dość poważny odcinek o sytuacji polskiego cmentarza wojskowego w Chanakin. Cmentarz na którym leżą nasi rodacy. Pozostawiony sam sobie, opuszczony i zniszczony 😓 Pisałem o tej sytuacji jakiś czas temu w poście i dostałem sygnały że "ktoś" próbował ruszyć temat ale dalej nic to nie dało. Miejmy nadzieję, że to co pokażę w odcinku sprawi że ktoś z rządzących się zainteresuje. Zachęcam do oglądania i komentowania a jeśli nikt przez najbliższe miesiące nic z tym nie zrobi (w sensie rząd nie pomoże finansowo organizacjom chcącym zadbać o nasz cmentarz) to pewnie powstanie coś w stylu zbiórki którą będę udostępniał. Miłego oglądania i zdrówka życzę!" - napisał na Facebooku YouTuber. 

Jak dowiedział się "Super Express" poseł na Sejm obecnej kadencji, Paweł Szramka ( 32 l.) postanowił skierować interpelację w tej kwestii. W rozmowie z "SE" poseł koła poselskiego Polski Sprawy, Paweł Szramka wyjaśnia, dlaczego w ogóle zainteresował się tematem. - O sprawie dowiedziałem się z internetu, konkretnie z profili „Przez świat na Fazie” - mówi nam i dodaje. - Może nazwa tego nie wskazuje, ale osoba prowadząca go porusza bardzo ważny temat. Zdecydowanie warto się tym zainteresować, dlatego wystosowałem interpelację do właściwego ministra, aby zorientować się, czy coś dzieje się w sprawie - podsumowuje. Interpelacja Szramki została skierowana do minister kultury i dziedzictwa narodowego. Na razie jednak nie znamy stanowiska szefa wspomnianego resortu na interpelację Pawła Szramki. 

Express Biedrzyckiej - Jan Strzeżek: Gowin ruszy z kopyta od nowego roku
Sonda
Czy Paweł Szramka dobrze robi pomagając YouTuberowi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE