Paweł Lisiecki

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS, TWITTER

Poseł PiS opublikował zdjęcie 9-letniego synka ze snajperką. Staś marzy o byciu żołnierzem

2022-05-19 17:58

Paweł Lisiecki udostępnił na Twitterze wpis do którego dołączył zdjęcie swojego 9-letniego syna Stasia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chłopiec… celuje z karabinu snajperskiego. Post posła PiS wywołał w sieci kontrowersje. “Super Express” dowiedział się, jakie były okoliczności wykonania zdjęcia i co polityk myśli na temat uczenia strzelania dzieci.

Niedawno Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak udzielił głośnego wywiadu. Na antenie Polskiego Radia mówił między innymi o schronach znajdujących się w niektórych szkołach. Zdaniem rzecznika najmłodsi nie posiadają wystarczającej wiedzy na ten temat, bo w tym zakresie nie są prowadzone żadne szkolenia. Podczas rozmowy Pawlak odniósł się również do kwestii korzystania z broni przez dzieci. 

Zobacz: Rzecznik praw dziecka chce odświeżenia schronów w szkołach. Mówi o potrzebie przywrócenia poczucia bezpieczeństwa

- Piętnastolatek zgodnie z polskim prawem może już inicjację seksualną przechodzić, to jest dopuszczalne, więc dlaczego w tym aspekcie nie możemy dzieci przygotować? - pytał RPD.

Lisiecki: mój syn marzy o byciu zawodowym żołnierzem 

Burzę, jaką wywołały słowa RPD skomentował Paweł Lisiecki. Na Twitterze zamieścił wpis, który wywołał lawinę krytycznych komentarzy. Dołączył do niego zdjęcie swojego 9-letniego synka. 

„Widzę oburzenie środowisk postępowych na @RPDPawlak za to, że powiedział, iż nastolatek może umieć posługiwać się bronią, bo ich zdaniem dzieci powinny wiedzieć, jak wkłada się prezerwatywę. Od moich dzieci wara! A teraz Stasio zademonstruje, jak się wkłada się nabój do karabinu – napisał polityk.

Jak się dowiedział “Super Express” zdjęcie zostało wykonane nie na strzelnicy, a po prostu na wystawie poświęconej sprzętom wojskowym.

- Staś był zainteresowany, oglądał karabiny, wchodził do czołgu - tłumaczył poseł. Zdradził także, że “na ten moment marzeniem syna jest zostanie zawodowym żołnierzem”.

Choć Staś jeszcze nie strzelał, polityk przyznał, że planuje go tego nauczyć, jak chłopiec będzie starszy. Podobne plany ma względem swojego młodszego synka - 4-letniego Wojtka. - Nie uważam, że jest to coś kontrowersyjnego. Po prostu chciałbym, żeby potrafili bezpiecznie korzystać z broni - wyjaśnił Lisiecki. 

Poseł PiS sam strzela od 2 lat.

- Raz na jakiś czas chodzę na strzelnicę. Strzelałem już m.in. z Glocka i Beretty - pochwalił się w rozmowie z “Super Expressem”. 

ZOBACZ TAKŻE: Karczewski nie widzi inflacji?! Oto prawdziwa drożyzna. Potężne podwyżki cen żywności

Express Biedrzyckiej 19.05 (płk Maciej Matysiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, prof. Marcin Matczak) Sedno Sprawy: Beata Szydło
Sonda
Czy dzieci powinny uczyć się korzystać broni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE