Adam Michnik

i

Autor: Michał Woźniak

Poseł PiS uratował zakonnicę na pasach! Przepowiednia Michnika jak żywa

2020-08-20 17:53

Adam Michnik w 2015 roku twierdził, że Bronisław Komorowski mógłby przegrać wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą jedynie wtedy, gdyby "pijany przejechał na pasach zakonnicę w ciąży". Jak wiemy, jego prognoza się nie sprawdziła, choć już na stałe weszła do historii słynnych cytatów politycznych. 5 lat później ponownie wszystkim przypomniała się ona, w nawiązaniu do bohaterskiego czynu posła PiS, Wojciecha Kossakowskiego. Mężczyzna dokonał tzw. obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy w Ełku na Mazurach, który o mało włos nie przejechał przechodzącej po pasach zakonnicy!

Wojciech Kossakowski relacjonował Polskiej Agencji Prasowej, że do zdarzenia doszło, gdy razem z żoną jechał samochodem przez centrum Ełku. To wówczas jego uwagę zwróciło zachowanie kierowcy osobowego volkswagena. Wykonywał on dziwne manewry na drodze i nie reagował na sygnalizację świetlną. - Wjechał na przejście dla pieszych, o mało co nie przejeżdżając siostry zakonnej, która odskoczyła - wspominał poseł. Incydent miał miejsce w pobliżu Tęczowego Domu, tj. ośrodka dla niepełnosprawnych dzieci prowadzonego przez benedyktynki misjonarki. Na kolejnych światłach poseł podbiegł do auta i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. - Wyjąłem mu kluczyki ze stacyjki. Zapytałem, czy nic mu nie jest, ale było widać, że jest nietrzeźwy. Zachowywał się agresywnie. Zadzwoniłem na policję i poczekałem na patrol - mówił Kossakowski.

Policja opublikowała oficjalny komunikat, potwierdzający sytuację. Jak czytamy, zatrzymania dokonał "świadek zaniepokojony taką sytuacją". Rzecznik warmińsko-mazurskiej policji mł. asp. Tomasz Markowski potwierdził jednak, że istotnie był to parlamentarzysta. Według policji zatrzymany 62-letni kierowca miał dwa promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i konsekwencje finansowe. 

Korwin-Mikke jak dziecko jeździ na hulajnodze