Rosati, Niedzielski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Tomasz Radzik/Super Express Rosati, Niedzielski

GĘSTO SIĘ TŁUMACZY

Poseł KO przyszedł do Sejmu, choć ma COVID! Fala krytyki. Minister zdrowia nie wytrzymał!

2022-12-14 7:31

Dariusz Rosati, poseł Koalicji Obywatelskiej, narobił niemałego zamieszania. Polityk opozycji we wtorek (13 grudnia) w ciągu dnia podał na Twitterze, że dopadł go COVID. Na dowód pokazał nawet zdjęcie testu. Jednak już wieczorem pojawił się w Sejmie. Zrobiła się awantura, a na Rosatiego spadła fala krytyki. Swoje zdanie na ten temat wyraził nawet minister zdrowia Adam Niedzielski, który ostro skrytykował takie podejście do sprawy posła.

Poseł Dariusz Rosati przekazał, że ma pozytywny test na COVID i poszedł do Sejmu

Poseł Dariusz Rosati ma COVID. Polityk sam o tym powiadomił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chwilę przed południem we wtorek (13 grudnia) napisał na Twitterze: - Dziś w Sejmie ważna debata o budżecie na 2023r i głosowania, w tym nad odwołaniem ⁦min. Ziobry⁩. Niestety, muszę pozostać w domu (Covid), ale duchem i sercem wspieram Koleżanki i Kolegów z Koalicji Obywatelskiej, którzy na sali sejmowej walczą o praworządność i demokrację. Do wpisu dodał zdjęcie testu z pozytywnym wynikiem. Faktycznie, w Sejmie czekał na posłów gorący wieczór, bo politycy zajmowali się m.in. wnioskiem opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Zbigniewa Ziobry oraz właśnie ustawą budżetową na 2023 rok. Co do Dariusza Rosatiego doszło do zaskakującej sytuacji. Otóż wieczorem, gdy w Sejmie trwały prace, na Twitterze zaczęło krążyć zdjęcie posła Rosatiego na sali sejmowej! Widać było, że miał nałożoną na twarz maseczkę, ale i tak wybuchła afera.

Politycy komentują pojawienie się Dariusza Rosatiego w Sejmie

Pojawił się m. in. komentarz posła Solidarnej Mariusza Kałużnego, który napisał:- Panie Budka, czy Poseł Rosati ma covid i przyszedł głosować do sejmu? Mówiliście o rozsiewaniu śmierci. Chcieliście ludzi przymusowo szczepić. Jak to jest? A Janusz Kowalski dodał od siebie: - Dariusz Rosati jest na sali sejmowej (teraz schował się w kuluarach) pomimo, że ma COVID. Naraża zdrowie i życie setek posłów. Na sali jest pani poseł w stanie błogosławionym. Jak trzeba być nieodpowiedzialnym panie Rosati, żeby narażać tak zdrowie innych.

Swój komentarz zostawiła nawet Marianna Schreiber, która zestawiła oba zdjęcia posła (testu covidowego i zdjęcie z Sejmu): - Poseł Dariusz Rosati⤵️ ?ZACZYNA (zdj. nr 1) ?KOŃCZY (zdj. nr 2) TEN SAM DZIEŃ. Przeproście za nieodpowiedzialnego posła Dariusza Rosatiego. Mam nadzieję, że zostanie ukarany.

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wytrzymał: Wstyd!!!

Jednak najostrzej odniósł się do sprawy Rosatiego i jego przyjazdu do Sejmu minister zdrowia Adam Niedzielski, który napisał na Twitterze krótko, ale ostro: - Elementarny brak odpowiedzialności! Narażać zdrowie wszystkich posłów i całego rzadu. Wstyd!!!

Co na to wszystko sam Dariusz Rosati? Poseł w rozmowie z Interią powiedział: - Przyjechałem tylko na głosowanie - wytłumaczył swoje przybycie do Sejmu. 

Borys Budka, szef klubu KO w rozmowie z dziennikarzami powiedział: - COVID jest traktowany jak każde inne przeziębienie. Z tego co wiem pan poseł Rosati nie ma żadnych objawów, założył maseczkę i przyszedł tylko zagłosować. Tak jak większość Polaków chodzi do pracy - ocenił. 

Sonda
Obawiasz się kolejnej fali pandemii koronawirusa?
Express Biedrzyckiej - Dariusz Rosati: Polityka zagraniczna została totalnie podporządkowana propagandzie PiS

Nadchodzi 7. fala pandemii. Czy wrócą obostrzenia? Minister ODPOWIADA!

Posłuchaj rozmowy z Adamem Niedzielskim!

Listen to "Nadchodzi 7 fala, NIE BĘDZIE obostrzeń. Kamraci chcą mnie ZABIĆ - Adam Niedzielski. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany