Agnieszka Pomaska

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Agnieszka Pomaska

Kampania parlamentarna

Posłanka KO Agnieszka Pomaska wygrywa trzeci proces wyborczy! Patryk Jaki musi wpłacić na WOŚP

2023-10-03 16:50

Posłanka Platformy Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska, odniosła zwycięstwo w trzecim już procesie wyborczym, stawiając czoła europosłowi Patrykowi Jakim. Wcześniej podobne próby skonfrontowania z nią wiceministra Jarosława Sellina oraz europosłanki Anny Zalewskiej zakończyły się porażką dla przeciwników. Nie można również wykluczyć, że podobny proces czeka posła Janusza Kowalskiego.

Gdański sąd wydał orzeczenie, nakazując europosłowi Patrykowi Jakim przeprosiny Agnieszki Pomaski oraz wpłatę 1500 złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Polityk z Prawa i Sprawiedliwości argumentował w mediach społecznościowych, że na samochodzie posłanki PO pojawiły się wulgarne hasła, które rzekomo obrażały jego partię. Napisał: "To samochód, z którym miło rozmawia A. Pomaska z PO. Ludzie Tuska to wulgarni zdrajcy i obciach". Pomaska jednak stanowczo utrzymywała, że to nie jej pojazd, a ona nie miała nic wspólnego z kierowcą. W swoim oświadczeniu do Patryka Jakiego napisała: "Pozew w trybie wyborczym w drodze. Do zobaczenia w sądzie". Incydent ten miał miejsce we wrześniu, kiedy Agnieszka Pomaska rozdawała ulotki wyborcze. Zdjęcie samochodu i posłanki obiegło media społecznościowe.

Posłanka PO tłumaczyła w rozmowie z Onetem, że w trakcie rozdawania ulotek, samochód znalazł się przypadkowo w tle. Ostatni tydzień przyniósł kolejne sukcesy Agnieszki Pomaski w procesach wyborczych. Po wygranych sprawach z wiceministrem kultury Jarosławem Sellinem i europosłanką Anną Zalewską, dotyczących tych samych zarzutów i tego samego zdjęcia, Pomaska podkreśliła, że jej celem jest uprzedzenie fałszywych oskarżeń polityków PiS, które mogą wpłynąć na wynik kampanii wyborczej. Dodała, że opinia publiczna musi być informowana o manipulacjach polityków tej partii.

W rozmowie z Onetem posłanka PO wyraziła swoje rozważania na temat kolejnego procesu wyborczego, tym razem przeciwko posłowi Januszowi Kowalskiemu. Jednakże podkreśliła, że potrzebuje również przerwy od ciągłych wystąpień sądowych, aby skupić się na prowadzeniu kampanii wyborczej.

Quiz PRL. Służba zdrowia w PRL

Pytanie 1 z 10
Do pobierania krwi używało się:
Służba zdrowia w PRL
Campus Polska 2022: Posłanka KO Agnieszka Pomaska
Nasi Partnerzy polecają