Putin zwolnił najgroźniejszych więźniów. Pojadą walczyć w Ukrainie

i

Autor: pixabay.com Putin zwolnił najgroźniejszych więźniów. Pojadą walczyć w Ukrainie

Wielkie poruszenie

Polska uznała władze Rosji za reżim terrorystyczny. Odpowiedzią Putina jest atak!

2022-10-27 13:35

Polski senat przyjął uchwałę "o uznaniu władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny" i wezwał wszystkie kraje opowiadające się za pokojem do tego samego. Wygląda na to, że odpowiedzią Putina może być atak, bo zaledwie dzień później senatorowie poinformowali o hakerach włamujących się do polskich systemów.

Serwery polskiego Senatu zostały w czwartek, 27 października, zaatakowane przez hakerów! Strona internetowa została chwilowo zablokowana, ale sytuacja zdaje się wracać do normy. Niewykluczone, że to atak skierowany ze strony Rosji! Co najmniej dwóch senatorów sugeruje, że atak nastąpił jako odpowiedź Putina tuż po przyjęciu uchwały, która uznała władze Rosji za reżim terrorystyczny. Dzień wcześniej, tj. 26 października, polski Senat przyjął bowiem uchwałę "o uznaniu władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny" i wezwał "wszystkie kraje opowiadające się za pokojem, demokracją i prawami człowieka do uznania władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny". Czy to faktycznie może mieć związek? Senatorowie mają podejrzenia.

Rosyjski atak na polskie serwery? Senatorowie snują domysły

"Nie wiem, czy to wynik naszej wczorajszej uchwały o uznaniu władz Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny, czy to tylko koincydencja, ale trwa silny atak hakerski na nasze serwery", powiedział marszałek Tomasz Grodzki. "Wczoraj Senat przyjął uchwałę „O uznaniu rządu Federacji Rosyjskiej za reżim terrorystyczny”. Dziś… trwa ATAK HAKERSKI na senackie systemy informatyczne. Pozdrawiamy trolli ze Wschodu i obiecujemy, że w swoim poparciu dla walczącej Ukrainy nie ustaniemy", napisał na Twitterze Senator Krzysztof Kwiatkowski. Podane informacje nie zostały jeszcze potwierdzone.

Zobacz także poniższą galerię zdjęć: Berlusconi chwali się, że dostał od Putina 20 butelek wódki. "Uważa mnie za przyjaciela"

Sonda
Czy myślisz, że atak hakerski na polskie serwery może mieć związek z przyjęciem uchwały Senatu ws. Rosji?
Wasilewski: "Putin ma świadomość, że w jego interesie jest utrzymanie się Erdogana u władzy" [Raport Złotorowicza]