szczepienie szczepionka covid koronawirus pandemia

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Szczepionka na COVID-19

Polska szczepionka to szczepionka starszego typu. Czy jest skuteczna? Ekspert nie pozostawia złudzeń

2021-11-23 12:21

Novavax - szczepionka przeciw COVID-19 produkowana w Polsce w grudniu ma wejść na rynek. Jak wyjaśnia dr n. med. Grzegorz Cessak, to tradycyjna szczepionka, starszego typu. Jak to wpływa na jej skuteczność? Ekspert nie ma wątpliwości, co do poziomu skuteczności polskiej szczepionki na koronawirusa. Zobaczcie, na ile ocenia się skuteczność szczepionki firmy Novavax i kiedy ruszą szczepienia w Polsce.

Polska szczepionka na koronawirusa. Czy szczepionka Novavax jest skuteczna?

To już oficjalne: polska szczepionka na koronawirusa ma być dostępna jeszcze w tym roku! Szczepienia szczepionką firmy Novavax mają się rozpocząć już w grudniu 2021 roku. Nuvaxovid, czyli szczepionka przeciw VOCID-19 firmy Novavax to szczepionka starszego typu. Co o niej wiemy? Polska szczepionka na koronawirusa zawiera substancję adiuwant, która przyspiesza naszą reakcję immunologiczną. - To jest bardziej tradycyjna szczepionka, ale mimo wszystko innowacyjna, podjednostkowa, z tych starszych typów szczepionek - tłumaczył gość "Sedna Spraw" dr n. med. Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Jaka jest skuteczność polskiej szczepionki na koronawirusa? Jak zapewnia ekspert, szczepionka Novavax jest bardzo skuteczna. - Bardzo skuteczna, powyżej 90 proc. skuteczności, która ma substancję adiuwant, taką substancję przyspieszającą naszą reakcję immunologiczną - tłumaczył dr Grzegorz Cessak.

Przeczytaj koniecznie: Polska szczepionka na koronawirusa - dla kogo? Kiedy szczepienia polską szczepionką na COVID-19? ZNAMY DATĘ

Sonda
Czy zaszczepisz się polską szczepionką na koronawirusa?

Szczepionka Novavax - czy można nią szczepić dzieci?

Czy polską szczepionką na koronawirusa będzie można szczepić dzieci? Europejska Agencja Leków (EMA) wydała specjalny komunikat w tej sprawie. Jak się dowiadujemy, nad tą kwestią dopuszczalności szczepionki Novavax w kontekście szczepienia dzieci czuwa Komitet Pediatryczny (PDCO), który wydał opinię na temat planu badań pediatrycznych firmy. Opisano w nim, w jaki sposób lek powinien być opracowywany i badany pod kątem stosowania u dzieci, zgodnie z przyspieszonymi terminami uzgodnionymi dla szczepionek przeciw COVID-19. Jeśli polska szczepionka pomyślnie przejdzie badania, będzie można szczepić nią również dzieci.

Czytaj więcej: Polska szczepionka na koronawirusa bezpieczna dla dzieci? Komitet Pediatryczny wydał opinię

Zobacz koniecznie, gdzie powstaje polska szczepionka na koronawirusa - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE