straż graniczna

i

Autor: mat. Straży Granicznej

Groźna sytuacja

Polska Straż Graniczna: z białoruskiej strony wystrzelono jakiś przedmiot! Niepokojące informacje

2023-06-15 20:45

Doszło do niebezpiecznego zdarzenia na granicy Polski i Białorusi. Jak podaje szefostwo Straży Granicznej, ze strony białoruskiej został wystrzelony przedmiot, który przebił szyby pojazdu strażników . Wystrzelony przedmiot trafił w pojazd z dużą silą. Nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za ten incydent.

W Sejmie pojawiło się szefostwo Straży Granicznej, przekazując najnowsze informacje na temat kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Jak się okazuje, kilka dni temu doszło tam do groźnego zdarzenia. W stronę polskich funkcjonariuszy wystrzelono obiekt, który trafił w samochód przewożący funkcjonariuszy.

- Nie wiem, czy to było wystrzelone z jakiejś broni pneumatycznej, w każdym razie przedmiot przebił szybę boczną pojazdu, wyleciał drugą stroną i przebił kolejną szybę. Podkreślam, że w pojeździe siedziało dwóch funkcjonariuszy, także groziło to narażeniem ich życia i zdrowia - mówił płk Arkadiusz Tywoniuk.

Pułkownik zaznaczył także, że niemal każdego dnia w stronę strażników granicznych lecą kamienie. Warto przypomnieć, że tylko w 2023 roku podjęto ponad 12 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy, a najwięcej migrantów pochodzi z Afganistanu, Syrii, Somalii, Jemenu i Iraku. W wykrywaniu wszelkich prób przekroczenia granicy pomaga system elektroniczny, obejmujący 200 km granicy.

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"
P. JABŁOŃSKI: PLATFORMA ROBI WSZYSTKO ŻEBY POZBAWIĆ POLSKĘ PIENIĘDZY
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany