Emeryci i 500 plus

i

Autor: Shutterstock Program 500 plus na dziecko miał zbawienny wpływ na życie wielu rodzin w Polsce.

Polska prorodzinną potęgą dzięki programowi 500 plus

2017-11-28 3:00

Jesteśmy w ścisłej europejskiej czołówce! Przynajmniej jeśli chodzi o politykę prorodzinną. Jak wynika z raportu firmy PwC, Polska jest na 4. miejscu pod względem ulg na dzieci i świadczeń rodzinnych. Powód tak wysokiego miejsca? Eksperci nie mają wątpliwości, że przyczynił się do tego program 500 plus.

"W wyniku wprowadzenia w 2016 roku programu 500+ Polska znalazła się w czołówce państw z największym wsparciem finansowym dla rodzin w porównaniu z przeciętnym wynagrodzeniem w kraju - czytamy w raporcie. Analitycy PwC przeprowadzili symulacje wśród państw UE, na jakie świadczenia i ulgi od państwa może liczyć przeciętna rodzina z dwójką dzieci. Sumując te dwa elementy, okazało się, że w Polsce ta kwota kształtuje się na poziomie 8225 zł. Porównując wsparcie z przeciętnym wynagrodzeniem, osiągnęliśmy wynik 7,9 proc., podczas gdy średnia unijna wynosi 4,9 proc. Polska rodzina może liczyć na ulgi i świadczenia prorodzinne na lepszych warunkach niż choćby w bogatej Wielkiej Brytanii czy Danii.

- Program 500 plus działa i możemy być z niego dumni. Sytuacja wielu rodzin uległa poprawie, praktycznie udało nam się zlikwidować ubóstwo w rodzinach wielodzietnych. Pieniądze przeznaczane na inwestycje w dzieci, czyli dodatkowe zajęcia sportowe czy naukowe, są dużo większe niż najbardziej optymistyczne przypuszczenia przed wprowadzeniem programu. To oznacza, że rodzice wiedzą, jak dobrze wydawać te środki - komentuje ekonomista Marek Zuber (45 l.). Minister rodziny Elżbieta Rafalska (62 l.) może pękać z dumy!

Zła wiadomość dla emerytów i rencistów. ZUS blokuje wypłatę 500 plus dla seniorów

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany