Polko nie pozostawia złudzeń: Jeżeli Rosjanie wyjdą poza Donbas, Ukraińcy zgotują im Afganistan

i

Autor: FORUM, MAREK BRACZYŃSKI/SUPER EXPRESS Polko nie pozostawia złudzeń: Jeżeli Rosjanie wyjdą poza Donbas, Ukraińcy zgotują im Afganistan

Gen. Polko nie pozostawia złudzeń: Jeżeli Rosjanie wyjdą poza Donbas, Ukraińcy zgotują im Afganistan

2022-02-22 10:55

Europa stoi na krawędzi największego konfliktu zbrojnego od 1945 r. Rozkazem generalnym Władimira Putina, siły zbrojne Federacji Rosyjskiej już wkroczyły na tereny zajęte przez separatystów z Doniecka i Ługańska. Nikt nie wie, co wydarzy się dalej, ale wczorajsze orędzie Putina może wróżyć najgorsze. Co jeśli Rosjanie wyjdą poza tereny kontrolowane przez DNR i ŁNR? O tym "Super Expressowi" mówi gen. dyw. Roman Polko (60 l.)

Wojna na Ukrainie. Roman Polko: "Strach nie może nas sparaliżować"

Strach nie może paraliżować ani nas ani Ukraińców. Szczególnie, że ten atak nie jest żadnym zaskoczeniem - prezydent Biden ostrzegał o nim już przed tygodniami, a w piątek dał pewność rosyjskiej interwencji - ocenia były dowódca GROM gen. Polko.

>>>Bądź na bieżąco! Wojna na Ukrainie. "Putin nie skończy na Donbasie" [RELACJA NA ŻYWO]

Jak były dowódca Wojskowej Formacji Specjalnej GROM ocenia szanse Ukrainy w wypadku konfliktu zbrojnego wykraczającego poza tereny zajęte przez separatystów i Rosjan? - Szanse Ukrainy zależeć będą od woli walki Ukraińców. Jeśli determinacji do obrony własnego terytorium nie zabraknie, to Rosjanie nigdy nie zdobędą naszego sąsiada - mówi generał z pewnością siebie w głosie. 

"Ukraińcy mogą zgotować Rosjanom Afganistan" 

- Widzieliśmy już, że David jest w stanie pokonać Goliata. Moim zdaniem jeżeli Rosjanie wejdą poza Donbas, Ukraińcy mogą zgotować im Afganistan. Szczególnie jeśli ofensywa wyjdzie na zachód od Kijowa. Niemniej jest to przerażające, że w XXI wieku jeszcze krwią trzeba płacić o niepodległość własnej ojczyzny - smuci się generał Polko.

"Sankcje na Rosję to polską racją stanu"

- Nie walka zbrojna, a dotkliwe sankcje obalą rząd Putina. Wprowadzenie sankcji na Rosję jest polską racją stanu - ciągnie generał rezerwy. - Lecz to nie mogą być takie sankcje, które w praktyce dotyczą tylko marionetkowych republik. Muszą one dosięgnąć najważniejszych oligarchów i korporacji związanych z Kremlem - kwituje Polko. 

>>>Gen. Skrzypczak OSTRZEGA przed Putinem: Następnym krokiem będzie Polska. On Polsce nie daruje

>>>Czarzasty: Trudno było przewidywać, że Putin zgłupieje [SEDNO SPRAWY]

Sonda
Polska jest gotowa na przyjęcie uchodźców z Ukrainy?
Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: Wojna nie skończy się na Ukrainie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany